آغاز پخش برنامه «نو نوایان»


۳۰نماجوان-نوای مداحان نوجوان در شبکه دو سیما

شبکه دو سیما در ایام سوگواری سید و سالار شهیدان؛ حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) برنامه «نو نوایان» را برای گروه سنی نوجوان تدارک دیده است.

این برنامه با محوریت استعدادیابی مداحان نوجوان، هدف های خود را تاثیر آموزه‌های زندگی اهل بیت (ع) بر سبک زندگی نوجوانان، آشنایی هرچه بیشتر نوجوانان با آموزه های کربلا و آموزش اصولی شیوه‌ها و راهکارهای عملی و اجرایی مداحی و مرثیه سرایی اهل بیت (ع) برگزیده است.

«نونوایان» علاوه بر بخش رقابتی از بخش های مختلفی چون «پدر، عشق، پسر» شامل روایت هایی از واقعه کربلا، حضور در حسینیه‌ها و گفتگو با پیرغلامان حسینی پیرامون بایدها و نبایدهای مداحی، تقدیم نامه، مسابقه پیامکی نشانی، کاروان، حدیث روز و … تشکیل شده است.

شرکت کنندگان در این برنامه که در گروه سنی ۱۰ تا ۱۶ سال قرار دارند، طی فراخوانی تا پانزدهم شهریورماه یک دقیقه از فیلم مداحی خود را ارسال کرده اند. سپس پیشکسوتان مداحی یا همان پیرغلامان حسینی از میان فیلم های رسیده، دست به انتخاب زدند و طی آموزش‌هایی این نوجوانان در مراحل مختلف به رقابت با یکدیگر می‌پردازند و در نهایت افراد برگزیده معرفی می‌شوند.

شایان ذکر است؛ «نو نوایان» کاری است از گروه کودک و نوجوان با همکاری کانون مداحان استان تهران و به تهیه‌کنندگی و اجرای سید اسماعیل موسوی و امیر کیانی که در ایام محرم هر روز ساعت ۱۹:۰۰ روانه آنتن خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *