احترام به مخاطب هدف اصلی جشنواره فیلم کودک

دبیر بیست و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان در دیدار با مسئولان کاروان های فرهنگی این رویداد گفت: احترام به مخاطبان کودک و نوجوان و تلاش برای ایجاد محیطی مناسب و شاد در طول برگزاری جشنواره از اولویت های کاری این رویداد است. به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم کودک، ۵ کاروان فرهنگی از سوی جشنواره به ۱۱ استان در کشور سفر کردند تا بیش از ۵۰ هزار بسته فرهنگی را در میان کودکان و نوجوانان این مناطق توزیع کنند و به نوعی با سفر این کاروان، جشنواره زودتر از افتتاحیه این رویداد در مناطق محروم آغاز شد.

سید احمد میرعلایی در این دیدار تصریح کرد: امسال از نظر ابعاد و تعداد مخاطب بزرگترین دوره جشنواره را تجربه می کنیم به همین دلیل وظیفه ما سخت تر از گذشته است و باید تلاش کنیم تا حق مطلب در خصوص مخاطبان ادا شود.

وی  خطاب به مسولان کاروان های فرهنگی جشنواره که به استان های مختلف سفر کردند، افزود: شما نماینده یک رویداد معتبر فرهنگی و هنری هستید و به نوعی وظیفه مراقبت از جنبه های انسانی، اخلاقی و اسلامی این رویداد را در استان های مختلف به عهده دارید و باید با تلاش شبانه روزی زمینه معرفی مناسب جشنواره و ارایه مطلوب هدایای این رویداد را به کودکان و نوجوانان این سرزمین فراهم کنید. جشنواره فیلم کودک جریانی بزرگ و تاثیرگذار در حوزه فرهنگ است و ما وظیفه داریم این رویداد را از هر گونه آسیب احتمالی محافظت کنیم تا برکات و نتایج این جشنواره در حوزه فرهنگ و هنر کشور ساری و جاری شود.
میرعلایی توجه به شهدای دانش آموز را از اولویت های اصلی جشنواره فیلم کودک برشمرد و افزود: جشنواره باید در حد بضاعت خود در راستای معرفی و تقدیر از این عزیزان که با دلاوری ها و قهرمانی   های خود گوشه ای از افتخارات این سرزمین را رقم زدند، گام بردارد. تقدیر از شهدای دانش آموز از فعالیت هایی است که به برکت جشنواره در کشور می افزاید.
وی به شعار جشنواره اشاره کرد و افزود: شعار جشنواره یعنی نشاط و شادابی برای کودکان، امید و تعالی برای نوجوانان و  مهربانی و همدلی برای خانواده ها در بعد جهانی و از طریق سفارتخانه های بیش از ۴۰ کشور انعکاس فراوانی داشته است و باید زمینه تحقق این شعار را در میان کودکان و نوجوانان ایرانی مخاطب جشنواره فراهم کنیم تا این هدف متعالی محقق شود.
در این دیدار ناصر باکیده مدیر امور استان های جشنواره و سید علی الفت معاون وی به همراه پیمان حقانی پرست ، مجید نصیری ، محمد داورفرا، رضا باقرپور و حسن محسنی خو حضور داشتند و در خصوص فعالیت های صورت گرفته در حوزه خود مواردی را به دبیر جشنواره گزارش دادند.  
بیست و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان از ۲۳ تا ۲۷ آبان ماه سال جاری برگزار می شود.

منبع:روابط عمومی جشنواره فیلم های کودک ونوجوان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *