اولین جشنواره بین المللی “فیلم کودکان برای کودکان”

۳۰نماجوان-ششمین جشنواره ملی و اولین جشنواره بین المللی فیلم کودکان برای کودکان در قزوین آغاز به کار کرد.

ششمین جشنواره ملی و اولین جشنواره بین المللی فیلم کودکان برای کودکان از دیروز سه شنبه فعالیت خود را در قزوین آغاز کرد.

در این جشنواره ۴۰۰ فیلم ساخته شده توسط کودکان ایرانی و ۲۰۰ فیلم از کودکان سایر نقاط جهان در سینماهای بهمن، ارشاد و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نمایش در می آید.
 
طیب ملکی پور مدیرکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: در این جشنواره فیلمهای ساخته شده توسط کودکان شش تا ۱۶ ساله از سراسر جهان تا سوم آذر ماه به نمایش در می آید.
 
وی افزود: فیلمهای کودکان از ۲۶ کشور جهان در این جشنواره در قزوین به نمایش در خواهد آمد و مورد ارزیابی داوران کودک قرار خواهد گرفت.
 
ملکی پور تصریح کرد: فیلمهای منتخب ایران و جهان در سینماهای کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان، ارشاد و بهمن نمایش داده خواهد شد.
 
این مسئول یادآورشد: در این جشنواره ۴۰۰ عنوان فیلم ساخته شده توسط کودکان ایرانی شرکت دارند و ۲۰۰ فیلم از کودکان سایر کشورهای دنیا که مورد قضاوت و داوری قرار خواهند گرفت.
 
ملکی پور یادآورشد: در کنار نمایش فیلمها، مربیان و کارشناسان آشنا با فیلم سازی همه استانها در کارگاههای تخصصی جشنواره نیز شرکت می کنند.
 
این مسئول بیان کرد: چهار کارگاه با عنوان متحرک سازی آسان، تصویربرداری دیجیتال، فیلم سازی اسان و ایده تا فیلم هم برای مربیان ایران و هنرمندان استان تشکیل خواهد شد.
 
ملکی پور تصریح کرد: فیلمهای منتخب جهان و منتخب ایران و بخش مسابقه بین الملل در سه سینمای قزوین برای دانش آموزان و خانواده ها و نیز کارمندان اداران پخش خواهد شد.
 
مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین هدف از برگزاری این جشنواره را ایجاد بستر مناسب برای کشف استعداد و خلاقیت هنری و تربیت کودکان هنرمند دانست و گفت: ارتقاء سطح دانش و نبوغ کودکان و جهت دهی به آینده آنها، تشویق هنرمندان آینده و ایجاد اعتماد به نفس در آنها، تربیت مربیان آگاه و علاقمند برای ایجاد حرکتی عمومی و ملی در مسیر فیلم سازی و تربیت نیروهای توانمند در عرصه دینی از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره بین المللی است.
 
وی افزود: همچنین تلاش می شود با مشارکت گرفتن موسسات فیلم سازی دنیا برای نشان دادن بضاعت و توان فرهنگی و هنری ایران از طریق فراخوان سایت و تبلیغات مناسب، ایجاد شور و نشاط اجتماعی و فضای فرهنگی سینمایی رایگان در استان، ایجاد شرایط برای کسب تجربه هنرمندان، علاقمندان، مربیان و دانش آموزان استان، بستر شرایط برای دیدن و شنیدن حرف بچه ها در قالب هنر فیلم و سینما در جشنواره فراهم شود.
 
در اولین روز جشنواره فیلمهای نیم قرن تلاش، مسابقه ایران یک و دو، مسابقه بین الملل یک و دو، فیلم سینمایی هامون و دریا، منتخب پویانمایی بین الملل و فیلم سینمایی بلند سبز کوچک در سینماهای کانون، بهمن و ارشاد به نمایش درمی آید.
منبع:مهر

2 دنبال این می گردید “اولین جشنواره بین المللی “فیلم کودکان برای کودکان”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *