برترین‌ فیلم های کودک و نوجوان جهان اعلام شدند

۳۰نماجوان-معرفی برترین فیلم های کودک ونوجوان جهان
sefidbarfi
منتقدان سینمایی روزنامه تلگراف ۱۰ اثر سینمایی کودک را به عنوان برترین آثار کودک تاریخ سینما معرفی کردند.

به گزارش ۳۰نماجوان و به نقل از خبرگزاری سینمای ایران؛ روزنامه انگلیسی زبان تلگراف ۱۰ اثر سینمایی کودک را به عنوان برترین آثار کودک تاریخ سینما معرفی کرد.
برترین‌های این فهرست به شرح زیر است:
«امیل و کارآگاهان»/ این فیلم در سال ۱۹۳۱ به کارگردانی «اریش کستنر» ساخته شد. این فیلم داستان پسری روستایی است که پولش را در قطار می‌دزدند و او دزدان را در مسیری طولانی تحت تعقیب قرار می‌دهد.

«سفید برفی و هفت کوتوله»/ کمپانی هالیوودی «والت دیزنی» در سال ۱۹۳۷ با این انیمیشن ، کار خود در عرصه ساخت انیمیشن را آغاز کرد.
«جادوگر شهر اوز»/ این فیلم محصول کمپانی هالیوودی «مترو گلدن مایر» در سال ۱۹۳۹ میلادی است.

«پینوکیو»/ کمپانی «والت دیزنی» این انیمیشن را در سال ۱۹۴۰ به عنوان دومین انیمیشن خود براساس رمان کودک «حوادث پینوکیو» اثر «کارلو کولودی»، نویسنده ایتالیایی، ساخت.

«دامبو»/ این انیمیشن ۶۴ دقیقه‌ای محصول سال ۱۹۴۱ میلادی است.

«بامبی»/ این انیمیشن که محصول سال ۱۹۴۲ میلادی است، داستان بچه آهویی است که یک شکارچی مادر او را می‌کشد و او تنها و غمگین در جنگل رها می‌شود .

«باغ اسرار‌آمیز»/ این فیلم سینمایی به کارگردانی «فرد ویلکوکس» که در سال ۱۹۴۹ میلادی ساخته شده است، بهترین اقتباس سینمایی است که تا به امروز از رمانی به همین نام اثر «فرانسس الیزا هاجسون برنت» انجام شده است.

«پیتر پن»/ این انیمیشن محصول کمپانی «والت دیزنی» در سال ۱۹۵۳ میلادی است. والت دیزنی این انیمیشن را با اقتباس از نمایشنامه‌ای به همین نام اثر «جی‌ام باری» ساخته است.

«بادکنک قرمز»/ این فیلم محصول سال ۱۹۵۶ میلادی است و در همان سال برنده جوایز زیادی از جمله یک جایزه در رقابت‌های سینمایی جشنواره فیلم کن و جایزه بهترین فیلمنامه در مراسم اهدای جوایز اسکار شد.

«۱۰۱ سگ خالدار»/ این انیمیشن را کمپانی والت دیزنی سال ۱۹۶۱ ساخت ولی پس از آن نیز نسخه‌های سینمایی و تلویزیونی زیاد دیگری از روی آن ساخته شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *