بردن جشنواره از اصفهان شوخی است

صبح امروز سید مجتبی شهیدی در نشستی خبری که در دبیرخانه جشنواره واقع در موزه معاصر استان اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: استان اصفهان در طول مدت برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان و پس از آن به مرکز تولید فیلم‌های کودک در ایران تبدیل می‌شود.

وی با اشاره به همدلی و هماهنگی که بین مسئولین استان اصفهان وجود دارد، افزود: فرهنگ والای مردم و مسئولین در استان یکی از بزرگترین عوامل تشویق من در پذیرش مدیریت اجرایی جشنواره فیلم کودک و نوجوان شد.مدیر اجرایی بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان در ادامه گفت: افتتاحیه جشنواره کودک در ۲۳ آبان ماه سال جاری و همزمان با عید غدیر خم و با هدف پررنگ نشان دادن هفته ولایت
” افتتاحیه جشنواره کودک در ۲۳ آبان ماه سال جاری و همزمان با عید غدیر خم در سالن گل نرگس و با هدف پررنگ نشان دادن هفته ولایت و ارج نهادن به عید غدیر برگزار آغاز می‌گردد “

وی اضافه کرد: فیلم‌های آماده برای بیست‌وپنجمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان حدود ۱۸ فیلم سینمایی ۹۰ دقیقه‌ای است که برای نخستین بار این حجم تولید در سینمای ایران از تولیدات داخلی شرکت دارند.
شهیدی تاکید کرد: تمامی فیلم‌ها در سالن‌های سینمایی اصفهان مانند قدس، فرشچیان، سپاهان، ایران، خانواده، سالن فرهنگسرای خورشید سالن‌هایی که زیر نظر شهرداری، استانداری و آموزش و پرورش هستند اکران می‌شود.

امسال نمایش فیلم مختص به کودکان است
وی با اشاره به اینکه در جشنواره فیلم کودک و نوجوان در سال‌های گذشته مسائل جنبی و حاشیه آن بیشتر مطرح بود، ادامه داد: در بیست‌وپنجمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان به فیلم‌های کودک توجه بیشتری می‌شود و برنامه های جنبی نیز برای نشاط همگانی برگزار می شود.
مشاور شهردار اصفهان مخاطب اصلی جشنواره فیلم کودک و نوجوان را کودکان دانست و تصریح کرد: به منظور آشنایی بیشتر کودکان با جشنواره محور اصلی را در مدارس قرار داده ایم تا باهمکاری آموزش و پرورش برنامه‌های جنبی در مدت برگزاری جشنواره در مدارس اجرا شود.

سینمای کودک و نوجوان در اصفهان راه‌اندازی می‌شود
مدیر اجرایی بیست‌وپنجمین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان اظهار داشت: پوشش خبری این رویداد فرهنگی به صورت گسترده در سطح شبکه‌های مختلف برون مرزی سیما مثل سحر و جام جم یک، دو و سه خواهیم داشت.
وی اضافه کرد:رویدادهای مختلف جشنواره امسال از طریق رسانه های گروهی خصوصا رسانه ملی به شکل وی‍ژه منعکس خواهد شد.
شهیدی با اشاره به یکی از محورهای تفاهم‌نامه برگزاری جشنواره تاکید کرد:یکی از مهم‌ترین موارد عنوان شده در قرارداد که به پیشنهاد اصفهان مورد توجه قرار گرفت این است که در اصفهان سینمای کودک و نوجوان مستقل راه‌اندازی شود، تا مسائل تربیتی کودکان از سینماهای بزرگسالان تاثیر نپذیرد.

بردن جشنواره از اصفهان شوخی است
مدیر اجرایی بیست‌وپنجمین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان بردن جشنواره از اصفهان را یک سو
” ۶۰ درصد از بدنه سینمای ایران را اصفهانی‌ها تشکیل می‌دهند “

تفاهم و شوخی دانست و تاکید کرد: تاسیس سینمای کودک درخواست خود اصفهان بود نه شرطی که از طرف سینمایی فارابی گذاشته شود، و طبق قرداد ما متعهد شدیم سینماهای اصفهان را در مدت پنج سال سروسامان بگیرد.
وی با قبول وضعیت نامناسب سینماهای اصفهان از لحاظ فنی، ادامه داد: نبود یک سینمای استاندارد در استان اصفهان مشکلی بزرگ است و یکی از تعهدات ما این است که در عرض ۵ سال سینماهای اصفهان را بازسازی کنیم.
شهیدی درباره شایعه قرداد چهار میلیاردی جشنواره گفت: قرداد چهار میلیاردی جشنواره صحت ندارد مضاف بر اینکه کارهای فرهنگی سنگین و پر هزینه است و اگر میلیاردها هزینه شود کم است.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص برنامه ستاد برگزاری برای جلوگیری از بروز برخی حواشی و مشکلات فرهنگی در حاشیه این جشنواره بیان داشت: رعایت شئونات اسلامی و پرهیز از بی‌بند و باری دغدغه‌های خود جشنواره هم است و ملزم به رعایت کامل آن هستیم.
گفتنی است بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم های کودکان و نوجوانان از ۲۳ تا ۲۷ آبان ماه جاری در اصفهان برگزار می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *