بچه‌های بهشت می تواند ماندگار شود

۳۰نماجوان- بچه های بهشت میتوانست ماندگار شود

 خسرو معصومی،کارگردان سریال «بچه‌های بهشت» که این روزها در حال پخش از شبکه دوم است ، عنوان کرد: به اعتقاد من اگر این سریال در زمان و ساعت مناسب پخش می شد می توانست جزو آثار ماندگار تلویزیون شود.

 معصومی  درباره روند تولید «بچه‌های بهشت» گفت: سفارش ساخت این سریال از طرف سیما‌فیلم به ما داده شده بود. این سریال سه سال پیش ساخته شده و امسال برای بار دوم بازپخش می شود. فیلمنامه اولیه در زمان ساخت بازنویسی شد. فیلمبرداری هفت ماه و مونتاژ آن پنج ماه به طول انجامید.
وی ادامه داد: این سریال برای نوجوانان بین ۱۲ تا ۱۴سال ساخته شده است و خاطرات نوجوان دبیرستانی را به تصویر می‌کشد که به نوعی درگیر شرایط روزهای باقی مانده تا پیروزی انقلاب می شود..
این کارگردان تاکید کرد:هر قسمت سریال یک اپیزود است که البته خط داستانی در کل یکی است. در طول قسمت‌های این سریال که به قلم محمد رضایی راد به نگارش درآمده شاهد ماجراهای جذاب و شیرین دیگری چون درست کردن روزنامه دیواری مشترک و اخذ جایزه بهترین‌ها، بازگشت مردی به نام قاسم پس از سالها دوری از وطن با مدرک دکتری پزشکی و رویارویی با تابلویی در بلوار اطراف منزل با نام همکلاسش که به شهادت رسیده، هستیم.
خسرو معصومی در ادامه گفت: برای ارتباط با مخاطب و ساخت سریال به دوران و حس و حال خودم موقعی که در این سن و سال بودم رجوع کردم. گذشته خودم در مدرسه و رویا پردازی‌ها و فضایی که در آن درس می‌خواندیم  و اینکه اگر نوجوان در فضای وحشت باشد رویاهایش را از دست می‌دهد.در مدرسه از معلم‌ها چوب می‌خوردم. مدرسه محیط آموزشی بود، ولی با بعضی از رفتارهای نابهنجار محیط تحصیلی تبدیل به محیط زندان وار و پادگان شده بود. از باورهایم در طی دوره‌های دبیرستان و کودکی خودم می گویم. این فیلم هم درباره چنین مواردی بود.این کارگردان اضافه کرد: عشق بچه‌ها سینماست و فیلم دیدن برای آنها رویاست و دنبال رویاهای خودشان هستند
مجموعه «بچه‌های بهشت» به کارگردانی خسرو معصومی و تهیه‌کنندگی فرزاد کاشف از ۱۲ بهمن همزمان با آغاز دهه فجر از شبکه دو سیما روی آنتن رفته است. این سریال در ۱۳ قسمت ۵۰ دقیقه‌ای تولید شده و هر روز ساعت ۱۷:۳۰ پخش می‌شود.
حسین محبوب، سیامک اطلسی، جمشید جهانزاده ،مریم کاظمی، شیوا خسرو مهر، ناصر آقایی، صالح میرزا آقایی،مریم بوبانی، جمال اجلالی، کاظم هژیر آزاد، اکبر معززی، بیژن افشار، باقر صحرا یزدی، اسماعیل سلطانیان، زهره صفوی، و نقی سیف جمالی از بازیگرانی هستند که در این سریال ایفای نقش می‌کنند.
.سایر عوامل این پروژه عبارتند از مدیران تصویر برداری: منصور آذر گل، نظام کشفی، صدابردار: احمد صالحی، دستیار اول کارگردان: حمید رضا قطبی و مهدی فرخ پور، تدوین: یاور تورنگ، طراح صحنه و لباس: هومن معصومی، موسیقی: محمد کلاسی بهار، صداگذار: محمدرضا یوسفی، برنامه‌ریز: علی معصومی و مدیر تولید: خلیل پرداخت.
این سریال در گروه علمی – فرهنگی مرکزسیمافیلم تولید شده است

منبع:سیما فیلم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *