تفکیک جنسیتی در اختتامیه جشنواره تئاتر کودک

حاشیه های خواندنی جشنواره تئاتر کودک همدان!

با برگزاری چهار سال جشنواره فیلم کودک در همدان و چندین دوره جشنواره تئاتر کودک به نظر می رسید همدان بتواند از میزبانی یک جشنواره ساده، سربلند بیرون آید و حداقل مراسم های اختتامیه و افتتاحیه خود را در حد معمول برگزار نماید، اما این طور نبود و اختتامیه هجدهمین دوره جشنواره تئاتر کودک نیز شامل حاشیه های به شدت خواندنی و البته دیدنی بود.

حاشیه های مراسم اختتامیه هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک را در ادامه می خوانید:

طبق سنت تمامی جشنواره های ایرانی، مراسم با بیست دقیقه تاخیر آغاز شد.

در حالی که دو ردیف صندلی در یک جای مناسب برای خبرنگاران تهیه شده بود اما روی صندلی ها افرادی غیر از خبرنگار حضور داشتند و حاضر به تحویل صندلی به خبرنگاران نبودند!

گرمی سالن و نبود تهویه هوا مناسب گاه باعث آثار مهمانان می شد و هر چند لحظه یک بار ، مهمانان برای تنفس هوا، مجبور به خروج از سالن می شدند.

یکی از نکات قابل توجه مراسم، جدا سازی صندلی های خانم ها و آقایان به سالن بود، به طوری که گروه های نمایشی مجبور بودند جدا از یکدیگر حضور داشته باشند.

همچنین دربهای ورودی و خرووجی خانم ها و آقایان به سالن نیز تفکیک شده بود.

طراحی سن و دکور برنامه بیشتر به مراسم های جشن تولدهای مهد کودک شباهت داشت تا دکور اختتامیه جشنواره بین المللی!

عدم تسلط مجری سابق صداوسیمای همدان به برنامه و اسامی نمایش ها آن قدر محسوس بود که یکی از دواران در بخش بین الملل و ایران مجبور شدند نفرات برگزیده را قرائت کنند.

باز هم سخنرانی ها و کلیپ های طولانی ان قدر اذیت کننده بود که رضا فیاض مجبور شد هیجان انگیز ترین پخش اختتامیه که به بخش معرفی آثار برتر بود، به تندی بخواند که گاه حضار چیزی متوجه نمی شدند.

هنگامی که گروه های نمایشی از کاندید شدن نمایش خود خوشحال می شدند، ماموران حراست سالن، به خانم ها بسیار تذکر دادند و از ان ها خواستند آرام تر خوش حال شوند!

کارگردانی ضعیف مراسم و عدم وجود هماهنگی باعث شده بود که کلیپ ها به موقع پخش نشوند و بارها در مانیتور انواع نرم افزارهای کامپیوتری پخش فیلم، دیده شود.

پذیرایی برای گروه های تهران و شهرستان ها و خارجی شامل نمی شد و تنها کسانی که از درب اصلی آمده بودند شامل پذیرایی می شدند.

نبود مترجم و عدم تسلط مجری به زبان انگلیسی باعث شده بود تا کارگردان مراسم قید ترجمه را بزند و حضور چند مهمان اخراجی و بین المللی بودند جشنواره عملاً سرکاری باشد.

کلیپ های نمایش داده شده در اختتامیه با کیفیت پایینی تهیه شده بود و بیشتر به کلیپ های ساخته شده با موبایل شباهت داشت.

منبع:سینمافا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *