تهمینه میلانی فیلمنامه ای برای کودکان می نویسد

۳۰نماجوان-این روزهای تهمینه میلانی

تهمینه میلانی که بیشتر علاقه خود را به ساخت فیلم های اجتماعی با محوریت مسائل و دغدغه های زنان نشان داده است، فیلمنامه ای را در ژانر کودک و نوجوان می نویسد.

میلانی که پیش تر هم نگاهی به ادبیات داشته و فیلمنامه هایی را بر اساس رمان های فارسی ساخته است، فیلمنامه «هوشمندان سیاره اوراک» را در ژانر کودک و نوجوان با اقتباس از کتاب «هوشمندان سیاره اوراک» نوشته فریبا کلهر می نویسد.
میلانی که این فیلمنامه را به سفارش بنیاد سینمایی فارابی می نویسد، درباره این اقتباس می گوید: «کتاب «هوشمندان سیاره اوراک» داستانی جذاب و مطابق با سلیقه نوجوانان امروز جهان است و تصور می کنم ساخته شدن فیلمی از این کتاب می تواند جانی تازه به فیلم های مناسب نوجوانان ببخشد.»
میلانی بعد از ۲۳ سال بازگشتی دوباره به سینمای کودک و نوجوان دارد. او بیست سال پیش قصد داشت سریالی از این داستان بسازد و فیلمنامه آن هم در سی و دو قسمت نوشته شد. اما به دلایل مختلفی چون تغییر مدیریت ها در سیمافیلم که قرار بود تهیه کننده باشد، تولید آن به سرانجام نرسید.
این فیلمساز حالا فیلمنامه تازه را به روزرسانی می کند و آگاه کردن کودکان و نوجوانان از تاریخ ایران و جهان و همچنین آگاهی از علم روز با استفاده از فیلمنامه های علمی – تخیلی را از مهم ترین دغدغه های خود می داند: «برای استقبال و حضور هر چه بهتر کودکان و نوجوانان در سینماها باید فیلم هایی متناسب با اطلاعات عمومی و علایق ایشان از جمله فیلم «هوشمندان سیاره اوراک» تولید شود. » کارگردان فیلم سینمایی «کاکادو» معتقد است سینما وامدار ادبیات است و نقشه راه آن را ادبیات تعیین می کند و امیدوار است شرایطی فراهم شود تا آثار ادبی بیش از پیش مورد اقتباس سینمایی قرار بگیرند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *