حاشیه نگاری از جشنواره فیلم کودک اصفهان


۳۰نماجوان-از برگزار نشدن بزرگداشت محمدعلی کشاورز تا بی برنامگی جشنواره در دعوت از مهمانان
*- عدم برگزاری بزرگداشت محمدعلی کشاورز مورد تعجب همگان قرار گرفت و توضیحی درباره آن از سوی مسئولان اعلام نشد.

*- برخورد خوب و محترمانه حراست داخل سالن افتتاحیه از اولین نشانه های برگزاری سالم جشنواره بود.

* جاری شدن آب زاینده رود و بارش باران باعث شده بود تا مهمانان جشنواره تا پاسی از شب به قدم زنی بر روی سی و سه پل مشغول شوند و از هوای دلپذیر اصفهان لذت ببرند.

* برخورد سرد «جعفر گودرزی» مدیر روابط عمومی جشنواره با خبرنگاران از همان اول خستگی سفر را دو چندان می کرد.

*- کارت های تعدادی زیادی از خبرنگاران از جمله کارت های خبرنگاران سینمافا تا روز چهارم صاد نشد و که با پی‌گیری خسرو باباپور، خبرنگاران سینمافا به دبیرخانه جشنواره در اصفهان رفتند و کارت‌های خود را تحویل گرفتند.

*- بی برنامگی و بد قولی روابط عمومی جشنواره در تهران باعث شد تا خبرنگاران سایت های سینمایی تا سومین روز جشنواره بدون ژتون غذا (بدون پذیرش در هتل) باشند.

*- عدم هماهنگی باعث شد تا مهمانان جشنواره برای ورود به هتل خود ساعت ها در لابی هتل در انتظار بنشینند که این امر موجب اعتراض احمد نجفی بازیگر سینما و تلویزیون شد تا اصفهان را به مقصد تهران ترک کند. احمد نجفی بخش دیگری از اعتراض خود را متوجه عدم هماهنگی در پرواز خود به اصفهان دانسته بود.

*- صدور تنها یک بلیت هواپیما برای تعدادی از هنرمندان کودک باعث شد تا عده ای از آن ها نتوانند از اولین روز جشنواره حضور داشته باشند.

*- پذیرایی از میهمانان در مراسم افتتاحیه با ساندویج کوکو سبزی انجام گرفت که موجب تعجب عده ی زیادی از میهمانان شد!

*- علیرضا خمسه مجری مراسم در افتتاحیه مراسم آرزو کرد که این جشنواره برای همیشه در شهر اصفهان باقی بماند و شهرهای دیگری چون همدان و کرمان نتوانند میزبان جشنواره باشد. این در حالی بود که خمسه یک سال سابقه اجرای افتتاحیه جشنواره در همدان را داشته و سال گذشته نیز مراسم بزرگذاشت او در همدان برگزار شده بود و در همدان، این شهر را شایسته میزبانی دانسته‌بود!

*- کف سالن مراسم افتتاحیه با فرش پوشیده شده بود که همین امر باعث شده بود عده ای نشستن روی زمین در آخر سالن را بر نشستن بر روی صندلی ترجیح دهند.

*- طولانی بودن مراسم های بزرگداشت افتتاحیه باعث شد عده ی زیادی مراسم را تا آخر دنبال نکنند و خود مسئولان جشنواره نیز در اقدامی مهمانان تهرانی را با اتوبوس قبل از پایان یافتن مراسم به هتل ببرند.

*- عده ی زیادی از هنرمندان و بازیگران و مجریان تلویزیونی با چند تن از بچه های معلول حاضر در جشنواره عکس یادگاری می انداختند.

*- همزمانی جشنواره با عید سعید غدیر باعث شده بود تا مهمانان به سراغ سیدهای حاضر در جشنواره برند و از آن ها عیدی بگیرند که سیدعلیرضا سجادپور، سیدضیاء هاشمی، سیداحمد میرعلایی و سیدجواد هاشمی از مهمترین آن ها بودند. هرچند که علیرضا سجادپور مدیر کل ارزشیابی و نظارت سینمایی کشور تحویل عیدی ها را به دفتر تهران خود موکول کرد.

*- در سومین روز برگزاری جشنواره پرس و جو مهمانان برای اطلاع از تورهای رایگان اصفهان گردی قابل توجه بود که می توان سید علیرضا سجادپور را یکی از طرفداران این تورهای گردشگری بدانیم.

*- تعطیلی زودهنگامِ کافی شاپ هتل باعث گلایه تعداد کثیری از مهمانان شده بود که عملاً امکان استفاده از ژتون های میان وعده جشنواره به صفر رسیده بود.

*- کمبود تعداد سالن سینما برای نمایش فیلم ها در اصفهان باعث شده بود تا تعداد زیادی از سالن های تئاتر شهر به سینما تبدیل شود.

*- هرچند استقبال مردم از جشنواره هیچ گاه با همدان قابل مقایسه نبود اما حضور هنرجویان و دانشجویان علاقه مند سینما در سالن فرشچیان این شهر به چشم می آمد. اما حضور کودکان و نوجوانان در سینماهای اصفهان کمتر از حد انتظار بود.

*- تغییر زمان برگزاری نشست ها و فیلم های سالن رسانه از بی نظمی های همیشگی جشنواره بود.

*- گرمی بیش از اندازه سالن، خرابی تعدادی زیادی از صندلی ها و عدم نور کافی مناسب برای روشنایی سالن (که مجبور به نصب پرژکتور شده بودند) باعث کلافه شدن و اذیت خبرنگاران و منتقدان و هنرمندان در سالن شده بود که گاه با تحمل یک فیلم بد نیز همراه می شد.

*- پذیرایی از خبرنگاران در سالن مطبوعات از نکات قابل توجه جشنواره بود به طوری که حضار می توانستند هر لحظه با نسکافه، چای، آب معدنی، شکلات، پولکی و کیک شکلاتی از خود پذیرایی کنند.

*- حضور بازیکنان تیم فوتبال ذوب آهن در چهارمین روز جشنواره نیز باعث ازدحام بیش از حد مهمانان در هتل شده بود.

*- برگزاری مراسم های جشن عقد و عروسی در هتل کوثر باعث شده بود تا بازار عکس یادگاری انداختن و امضا گرفتن از هنرمندان داغ باشد.

*- در آخرین روزهای جشنواره مهمانان هتل کوثر شاهد برخورد زشت و بد کارمندان این مجموعه بودند به طوری که قبل از ساعت یک نیمه شب تمامی مهمانان را به بیرون از هتل و یا داخل اتاق هایشان هدایت می کردند و از تجمع آن ها و گفت و گوهای صمیمی و کاری در لابی هتل خودداری می کردند و آخرین شب جشنواره نیز درب های ورودی به حیاط هتل قفل شد.

*- پذیرایی از مهمانان در مراسم اختتامیه با ساندویج ژامبون مرغ صورت گرفت.

*- در هر دو مراسم افتتاحیه و اختتامیه علاوه بر نظم حاکم بر جشنواره، خبرنگاران دارای جایگاه ویژه بودند و عکاسان نیز آزادانه می توانستند به پوشش تصویری خود بپردازند. البته بهتر بود جایگاه خبرنگاران برای پوشش بهتر اختتامیه، در ردیف‌های جلوتر قرار گیرد.

* در زمان برگزاری این جشنواره هنرمندانی همچون وحید نیکخواه آزاد، محمدرضا شریفی نیا، الیکا عبدالرزاقی، نیوشا ضیغمی، علی معلم، علی علایی، امین زندگانی، سیدجواد هاشمی، منصور ضابطیان، مارال دوستی، مائده طهماسب، نیلوفر محمودی، مهدی باقر بیگی، سعید راد، فریبا کوثری، حسین یاری، رضا شفیعی جم، داریوش باباییان، هاتف علیمردانی، سیدعلیرضا سجادپور، محمد حسینی وزیر ارشاد، جواد شمقدری، جمال شورجه، گیتی خامنه، علی رضا خمسه، هانیه توسلی، غلامرضا رمضانی، نگار نیکخواه آزاد، احمد نجفی، علیرضا جلالی تبار، سیروس رنجبر، محمدرضا عرب، تهماسب صلح جو، احسان عبدی پور، علی روئین تن، علی قوی تن، علیرضا سعادت نیا، روناک پوریادگار، نیکی نصیریان، پریا مردانیان، رسول صدرعاملی، لیلا اوتادی، علیرضا جلالی تبار، آرشام طالبی، ارشیا طالبی، ابراهیم فروزش، مریم میلانی، رضا عباسی، علی شادمان، ترلان پروانه، سهند جاهدی، متین ومجید حیدری نیا، ملیکا زارعی، گروه فیتیله، علی شاه حاتمی، چیستا یثربی، محمد رضا طالبی، مجید مظفری، مهرداد خوشبخت، یاسمن نوروزی، علیرضا مظفری، مجید برزگر، احسان علیخانی، اصغر شاهوردی، قلقلی، رشید بازیگر اصفهانی، معصومه شکوری، شاهین حیدری، محمد و حسین قاسمی هنر، علیرضا سبط احمدی، کیمیا حسینی و … حضور داشتند.

منبع:سینمافا

1 دنبال این می گردید “حاشیه نگاری از جشنواره فیلم کودک اصفهان

  1. با سلام من به عنوان یکی از ساکنان شهرستان استان اصفهان وا قعا برای مسئولین جشنواره ی فیلم و کودک و نوجوان متا سفم واقعا این حرکت آنان باعث تا سف است.

    (۰)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *