حاشیه های روز دوم جشنواره فیلم کودک

۳۰نماجوان- روز دوم جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان اصفهان

اصفهان، دومین روز از بیست و پنجمین جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان با حواشی جالبی چون حضور داوران کودک و نوجوان در جمع سینماگران، درد دل صاحب مصائب چارلی در نشست نقد فیلم ،بازدید اهالی رسانه از پروژه کاخ جشنواره و برابری بودجه پروژه جدید مجید مجیدی با پروژه ساخت کاخ جشنواره همراه بود.

* بازدید از کاخ آینده جشنواره و جا ماندن خبرنگاران از اصل ماجرا

دومین روز از بیست و پنجمین جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان در حالی آغاز شد که قرار بود خبرنگاران به بازدید از کاخ جشنواره بروند اما تنها با زمینی با مساحتی بالا که پروژه آینده کاخ جشنواره بود مواجه شدند.

البته ماجرا به همین‌جا ختم نشد و برنامه‌های جشنواره که به صورت رسمی از ساعت ۱۰ صبح امروز آغاز شده بود بدون حضور خبرنگاران اعزامی برگزار و اهالی رسانه از پوشش خبری نخستین اکران و نشست‌ها باز ماندند.

* پروژه ۱۰۰ میلیاردی کاخ جشنواره، پروژه‌ای هم‌وزن فیلم جدید مجید مجیدی

 پس از جا ماندن خبرنگاران از پوشش اصلی جشنواره شهردار اصفهان از اتمام پروژه کاخ جشنواره در سال آینده خبر داد.

نکته جالب توجه در این شرح جزئیات بودجه پروژه بود که طبق گفته شهردار اصفهان ۱۰۰ میلیارد هزینه در بر دارد و این هم‌وزن پروژه جدید مجید مجیدی است. شاید این هم‌وزنی و برابری یادآور این نکته باشد که سینما صنعت پرهزینه‌ای است که همانطور که پروژه مجیدی نیازمند بودجه میلیاردی است، بهبود وضعیت سینمای ایران نیاز به سرمایه‌گذاری و صرف هزینه کافی نیاز مبرم دارد.

* عید غدیر و عیدی سیدجواد هاشمی به اهالی هنر و رسانه

 روز دوم جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان اصفهان مصادف با عید سعید غدیر خم بود و جمع سیدهای سینما در این جشنواره جالب بود. در این میان سیدجواد هاشمی به اهالی رسانه و هنر عیدی داد و شبی خاطره‌انگیز را برای مهمانان جشنواره رقم زد.

* حضور داورانی از نوع کودک و نوجوان

داوران بیست و پنجمین جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان اصفهان که رده سنی از دبستان تا دبیرستان بودند در هتل استقرار هنرمندان حاضر شدند و همنشینی این داوران با سینماگران از نماهای جالب این روز بود.

* مصائب چارلی و درد دل‌های صاحب از مصائب

 فیلم مصائب چارلی در سالن سینما رسانه مجتمع فرشچیان اصفهان به نمایش درآمد. علیرضا سعادت‌نیا در جلسه نقد و بررسی فیلم، باب دردلش باز شد و گفت: بیایید کاری کنید و این فیلم را نجات دهیم.

وی همچنین از نمایش بدون اجازه این فیلم در برخی از کشورها و عدم دوبله آن ابراز ناراحتی کرد اما گفت: بسیار خوشحالم که پس از گم شدن نسخه فیلم در جشنواره فیلم فجر بالاخره این فیلم در جشنواره کودکان و نوجوانان به نمایش درآمد.

* سینمارسانه فرشیچیان و شور کودکانه‌ای پرسروصدا

در مجتمع فرشچیان اصفهان فضایی شاداب و جذاب مکان‌های مختلفی چون ارائه فروش کتاب، گریم کودکان در دکوری مانند پشت صحنه یک فیلم وجود دارد و تنها ایراد این فضای لذت‌بخش سروصدایی است که وارد سالن سینما رسانه می‌شود و به نظر می‌رسد دیدن فیلم‌ها را با اشکال مواجه می‌کند.

* سینماگران و مدیران حاضر در روز دوم جشنواره

علیرضا سجادپور، سیداحمد میرعلایی، ملیکا زارعی، پژمان لشکری‌پور، فریبا کوثری، علیرضا سعادت‌نیا، جعفر گودرزی، حسین یاری، امین زندگانی، ترلان پروانه، جهانبخش سلطانی، علی رویین‌تن، سیدضیاء هاشمی، سیدجواد هاشمی، محمدرضا شریفی‌نیا و… از جمله هنرمندان حاضر در روز دوم برپایی جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان اصفهان بودند.

منبع:فارس

2 دنبال این می گردید “حاشیه های روز دوم جشنواره فیلم کودک

 1. جالبه
  من این خبرو چنددقیقه قبل در فارس خوندم اما شما بدون ذکر منبع گذاشتید
  تمام هم که کپی هست
  برید گل بگیرید سایتتونو

  (۰)
  1. دوست عزیز خبرهای این پایگاه برای اینکه سریع در زمان برگزاری جشنواره در اختیار علاقمندان قرار بگیره بدون نظارت تایید میشوند اما توسط دبیر سرویس خبری بعدآ بازبینی و در صورت عدم ذکر منبع و یا در صورت داشتن کمی و کاستی بعدآ اضافه میشود.

   (۰)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *