خداحافظی پورنگ از دنیای مجازی

عموپورنگ روز ۱۴ مهر درحالی که کمتر از ۱۵ روز تا ورود اولین پکیج” شبکه کودک عمو پورنگ” به شبکه خانگی باقی بود از دنیای مجازی خداحافظی کرد.پورنگ قبل از این نیز چندین بار سایت رسمی خود را بسته بود اما اینبار برای اولین بار پست خداحافظی برای همیشه را در سایت خود قرار داد.

عمو پورنگ در اقدامی غیر قابل پیش بینی سایت رسمی خود را بست واز دنیای مجازی خداحافظی کرد.
پورنگ دلیل خدافظی خود از نت را چنین بیان کرد :”هم اکنون شاهد حضور کسانی هستم که در قالب طرفداران پورنگ ، وبلاگ زده اند و به اصطلاح در صدد راه اندازی محیطی دوستانه و صمیمی هستند .کار خوبی است اما به شرط آنکه خود واقعی مان در آنجا فعال باشیم نه با اسم و فایمیلی دیگران .و اگر قرار است به واسطه نظرات و کامنت های دیگران دوستی پیدا کنیم ، اولین شرط شناخت یکدیگر است .اما طی چند وقت اخیر بعضی از این فضاها مرا مورد دچار شک و تردید کردند .چراکه از گفته های من ، نوشته های من الهام میگیرند و شاید خیلی بهتر از من برای دیگران مطلب بنویسند اما این دلیلی نمیشود که همه را دوستدار خود ببینیم .”
در ادامه متن کامل خداحافظی پورنگ را میخوانیم :

به نام خدا
سلام بچه ها . همیشه در طول ایامی که در اینجا فعالیت داشتم از همه چیز صحبت کردم و هیچگاه آخرین حرف را نگفتم ، چرا که معتقد بودم زمانش فرا نرسیده.اما امروز با توجه به اتفاقاتی که در فضای نت بوجود آمده بر خود لازم می بینم آخرین حرف را برایتان بازگو کنم .
بچه های عزیزم ، روزی کسی مرا با این فضا آشنا کرد تا از این طریق ارتباط نزدیک تری با شما داشته باشم  و من با دنیای از آرزو ها  ؛ رویاها شروع به فعالیت در فضای مجازی کردم ، ناگفته نماند که از این فضا من چیزی نمی دانستم و باید از دیگران کمک می گرفتم و در سایه این کمک به آنها اعتماد کردم.
ولی در طول این سالها شاهد اتفاقاتی بودم که در خیلی از مواقع موجب دلسردی و دلگیری من میشد .نوشته هایی که می توانست من را در نزد شما هم عزیز کند هم تخریب.از همه آنها گذشتم چون اعتقاد داشتم زندگی شخصی و مسائل شخصی من چیزی نیست که هر کسی به خود اجازه دهد وارد آن شود و من به عنوان یک هنرمند کودک بیشتر بایستی به ارتباط هنری و اجتماعی ام می پرداختم .
اما هم اکنون شاهد حضور کسانی هستم که در قالب طرفداران پورنگ ، وبلاگ زده اند و به اصطلاح در صدد راه اندازی محیطی دوستانه و صمیمی هستند .کار خوبی است اما به شرط آنکه خود واقعی مان در آنجا فعال باشیم نه با اسم و فایمیلی دیگران .و اگر قرار است به واسطه نظرات و کامنت های دیگران دوستی پیدا کنیم ، اولین شرط شناخت یکدیگر است .اما طی چند وقت اخیر بعضی از این فضاها مرا مورد دچار شک و تردید کردند .چراکه از گفته های من ، نوشته های من الهام میگیرند و شاید خیلی بهتر از من برای دیگران مطلب بنویسند اما این دلیلی نمیشود که همه را دوستدار خود ببینیم .
در طول روز با آدم های زیادی برخورد میکنیم اما دلیلی ندارد به همه آنها اعتماد کنیم . با اینکه من بارها اصرار کرده ام هیچ نماینده ای و هیچ کسی را ندارم که بجای من بنویسد یا تصمیم بگیرد متاسفانه باز هم شاهد این عمل اقدام هستیم که فرد یا افرادی به نام عموپورنگ به دنبال ایجاد رابطه با شما بچه های معصوم هستند .
من صریح نمی گویم کارشان غیرقانونی یا خلاف است  ؛ بلکه صحبت من هویت واقعی افراد است که اگر زن یا مرد هستیم با همان شناسه با بچه ها برقرار کنند در قالب یا اسم های دیگران .
اگر در طول این مدت شاهد حضور پاره وقت من در فضای نت بودین یکی از دلایلش همین بود . و امروز متاسفانه فهمیدم  به هیچ چیزی در فضای اینترنت ؛ حتی سایه تان ! نباید اعتماد کنید .
گاهی شما گله مند  بودین که چرا عمو فعالیتت در نت کم می باشد و گاهی از غیبت غیر منتظره من شوکه می شدید.اما من هرگز نخواستم شما را به بازی بگیرم  و هر وقت احساس خطر می کردم به شما هشدار می دادم که مواظب این فضای مجازی باشید .
بچه های عزیزم همانقدر که این محیط می تواند سرگرم کننده و مفید باشد ، از سویی دیگر نیز می تواند خطرناک و مضر باشد . برا همین تاکید داشتم با والدینتان مشورت کرده و آنها را از حضورتان در نت آگاه سازید .
من تلاش های زیادی کردم تا از این فضا بعنوان بستری سالم برای رابطه ای بین عمو و برادرزاده هایش ایجاد کنم .
اما امروز با دیدن این فضاهایی که جدیدا اتفاق افتاده ترجیح می دهم دیگر ننویسم تا شما بچه ها توسط هر کسی که نام پورنگ را مستمسک قرار می دهد مورد سوء استفاده قرار نگیرید چون انسان در بعضی مواقع برای سعادت دیگران باید یک چیز هایی را فدا کند و امروز من این محیط مجازی را با همه خوبی ها و بدی هایش به عطایش بخشیدم تا کسانی که به نوعی با پورنگ یا شهرت او یا خود او مشکل دارند فرصتی برای خود پیدا کنند ، اما حرف آخرم این است :
حال که نمی توانم در فضای بوجود آمده برای دوستداران خودم ،حرف دلم را در تنها جایی که می توانستم بگویم را بنویسم ، از خداوند می خواهم حداقل مواظب شما بچه های عزیزی باشد که اینچنین با محبت و استوار مرا همراهی کردید و آن کسانی که مرا مورد بی مهری قرار دادند عاجزانه از آنها می خواهم و آنها را به مقدسات خویش قسم می دهم که شما بچه های پاک را به بازی نگیرند . فکر میکنم که شما هم برادر یا خواهرم یا فرزندشان هستید.
بچه ها نیامدن من یا ننوشتن من در نت دلیل بر بی توجهی و کوتاه آمدن من نیست بلکه بخاطر ده سال خاطره خوبی است که شما برایم ساختید و من به هیچ عنوان به خودم اجازه نخواهم داد هر کس از هر طریقی به من نزدیک است بخواهد از احساسات من و یا شما سوء استفاده کند.
در انتها باز تاکید میکنم این آخرین پست من می باشد و در هین جا بنده یکبار دیگر نیز یادآور میشوم در هیچ یک از شبکه های اجتماعی نت بنده فعالیت ندارم و به هیچ عنوان برای کسی کامنت یا نظر نمی گذارم و از این محیطی که یک روز آمال و آرزوهای من بود بخاطر سلامت و آرامش شما دوستان فاصله می گیرم و با یک جمله از چارلی چاپلین ، کمدین معروف ،با شما خداحافظی میکنم.
به امید اینکه بعد از من این پست را با دقت بیشتر بخوایند و عمل کنید .
چارلی چاپلین میگوید: ” یک عمر تلاش کردم تا مردم بفهمند اما آنها خندیدند ”

منیع:۳۰نماجوان

2 دنبال این می گردید “خداحافظی پورنگ از دنیای مجازی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *