رسیدن به شبکه کودک مهم تر از تاسیس شبکه جدید

۳۰نماجوان-رسیدن به تعریف «کودک، نوجوان و خانواده» از تاسیس شبکه جدید سخت‌تر است.

مدیر گروه کودک و خردسال شبکه دو درباره‌ی اینکه این شبکه چقدر توانسته به تعریف «کودک، نوجوان و خانواده» نزدیک شود؟ گفت: ‌تبدیل یک مسیر ۴۰ ساله به مسیری دیگر زمان زیادی خواهد برد و منطقا از تاسیس یک شبکه‌ی نوپا سخت‌تر خواهد بود.

علی زارعان بیان کرد: در رسیدن شبکه دو به تعریف «کودک، نوجوان و خانواده» باید صبوری کرد، یک مسیر ۴۰ سال رفته‌ای را باید به یک مسیر دیگر تبدیل کنیم.

 

وی افزود: ‌نزدیک شدن شبکه دو به تعریف «کودک، نوجوان و خانواده» تدریجی اتفاق می‌افتد و امیدوارم که بتوانیم به یک نتیجه‌ی درست برسیم.

 

زارعان با بیان اینکه رویکرد جدید مبنی بر تفکیک گروه کودک و خردسال هم اکنون در حال اجرا است، اظهار کرد: رویکرد جدید ما هم از لحاظ رنگ معمول گروه کودک و هم از لحاظ عناصر محتوایی و ساختاری جزء جزء کامل خواهد شد و این تکامل را به تدریج در تصویر خواهیم دید.

مدیر گروه کودک و خردسال شبکه دو در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا درباره راه‌اندازی شبکه‌ی کودک عنوان کرد: احتمالا آنچه که در این مورد در دستور کار آتی معاونت سیما قرار دارد، راه‌اندازی یک شبکه خاص پویانمایی است؛ شبکه‌ای که فقط کارتون پخش کند.

زارعان خاطرنشان کرد: شبکه دو شبکه کودک است؛ به معنای کودک در تولید و برنامه‌ریزی اما شبکه کودک شاید بیشتر تامین انیمیشن باشد.

وی در پایان اضافه کرد: کم کم داریم به سمت تفکیک گروه کودک از خردسال پیش می‌رویم و سعی می‌کنیم به فرآیندی برسیم که در آن آموزش مهارت‌های زندگی و مقدماتی را برای خردسال داشته باشیم.

منبع:۳۰نماجوان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *