سیمافیلم علاقه مند به سرمایه گذاری در حوزه کودکان

۳۰نماجوان- تولید آثار نمایشی برای کودک ونوجوان

رییس مرکز سیمافیلم از علاقه مندی این مرکز برای سرمایه گذاری در تولید آثار نمایشی برای کودک ونوجوان خبر داد.

‘حسن اسلامی مهر’ شب گذشته(سه شنبه)در آیین تجلیل از فیلمسازان حوزه کودک در فرهنگسرای رسانه گفت: یکی از افتخارات سیمافیلم تولید آثار نمایشی برای کودکان است و از دیدگاه مسوولان این مرکز، اهمیت کار برای کودکان کمتر از سریال های ویژه الف نیست.

وی ساخت فیلم برای کودکان را دشوار ارزیابی کرد و افزود: سینمای کودک کم دغدغه ترین بخش از سینمای ایران است زیرا حاشیه ندارد.

اسلامی مهر ادامه داد: پس از غفلتی که در یک دهه اخیر نسبت به سینمای کودک بوجود آمد، اکنون این سینما در حال اوج گیری است.

رییس مرکز سیمافیلم، علاقه مندی این مرکز را برای مشارکت کارشناسان حوزه تربیتی کودکان در تولید آثار نمایشی برای این گروه سنی اعلام کرد و از دانشجویان رشته های نمایشی نیز خواست در صورتیکه می خواهند به صورت بلند مدت در حوزه کودک فعالیت داشته باشند، با سیما فیلم همکاری کنند.

‘سیدصادق پژمان’ رییس فرهنگسرای رسانه نیز در این آیین گفت: یکی از اهداف این فرهنگسرا، ارتقای سواد رسانه ای مخاطبان و تبدیل آنان به یک مخاطب فعال در برابر رسانه ها است.

وی افزود: از آنجا که کودکان یکی از مخاطبان اصلی رسانه ها هستند، باید مدیریت لازم را در برابر آنچه که رسانه ها بویژه تولیدات رسانه های غربی اعم از فیلم، انیمیشن و بازی های رایانه ای به کودکان ارایه می کنند، اندیشید.

پژمان با انتقاد از نبود نظام طبقه بندی سنی در محصولات رسانه ای کشور گفت: مخاطبان کودک و نوجوان با انبوهی از آثار انیمیشن، فیلم و بازی های رایانه ای رو به رو هستند که برای سنین آنان مناسب نیست.

‘محمدعلی طالبی’ از کارگردانان حوزه فیلم کودک نیز در این نشست یادآور شد: فعالان عرصه فیلم کودک طی سال های گذشته آثار خوبی برای این گروه سنی تولید کرده اند که بسیاری از این آثار همچنان به نمایش در نیامده است.

وی افزود: رسانه ها و بوِیژه تلویزیون وظیفه دارند مردم را با سینمای کودک آشنا کنند.

‘جواد نوروزبیگی’ تهیه کننده فیلم هایی همچون ‘علفزار’ و ‘صدای پای آب’ از دیگر سخنرانان این نشست بود که در سخنان کوتاهی، فیلمسازی برای کودکان را سخت و در عین حال شیرین دانست و از تهیه کنندگان خواست تا در این عرصه نیز فعالیت کنند.

در ادامه این مراسم از ‘محمدعلی طالبی’ کارگردان، ‘محمدرضا یوسفی’ نویسنده ، ‘کاوه ایمانی تدوینگر’، ‘جواد نوروز بیگی تهیه کننده، فاطمه ولی محمدی و فرشاد سعدی بازیگران نوجوان فیلم سینمایی ‘علفزار’ تقدیر شد.

همچنین از جواد نوروزبیگی تهیه کننده، ‘مهرداد خوشبخت’ کارگردان، ‘بابک کائیدان’ نویسنده و بازیگران نوجوان فیلم ‘صدای پای من’ و نیز ‘حسین فهیمی فرد’ تهیه کننده، ‘غلامرضا رمضانی’ کارگردان ،’علی فرزین فرد’ نویسنده و ‘بهروز شعیبی’ بازیگر فیلم ‘کلاس سوم ب’ تقدیر به عمل آمد.

فیلم سینمایی ‘علفزار’ به کارگردانی محمدعلی طالبی جایزه اول هفدهمین جشنواره ‘فیل طلایی’ حیدرآباد هند را کسب کرده است و فیلم سینمایی ‘صدای پای من’ نیز در جشنواره اسپرت فیلم (فیلم‌های ورزشی) جوایز متعددی به دست آورد.

‘کلاس سوم ب’ نیز از آثار برگزیده جشنواره امسال فیلم کودک و نوجوان اصفهان است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *