سکوت دبیر جشنواره فیلم های کودکان ونوجوانان

۳۰نماجوان-سکوت در حالی که دوماه تا جشنواره وقت باقی است

حکم دبیری جشنواره فیلم کودک برای سید احمد میرعلایی ـ مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی ـ یک هفته قبل زده شد اما این مدیر سینمایی هنوز نه صحبتی در این‌ ارتباط کرده است، نه تاریخ برگزاری جشنواره مشخص است و نه سایت بنیادسینمایی فارابی، خبر دبیری او را منتشر کرده است.


 ششم تیرماه، جواد شمقدری ـ رییس سازمان سینمایی ـ حکم دبیر بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک را همزمان با حکم دبیری محمدرضا عباسیان برای جشنواره‌ی فیلم فجر اعلام کرد.

از چند روز قبل از اعلام حکم دبیر جشنواره کودک، زمزمه‌هایی درباره تغییر تاریخ برگزاری این جشنواره از ابتدای نیمه دوم امسال به اردیبهشت‌ماه شنیده می‌شد، تغییری که شمقدری هم آن را تکذیب نکرد و حتی بعید ندانست و به ایسنا گفت: «تغییر تاریخ برگزاری یکی از جشنواره‌ها در حال بررسی است و تغییر تاریخ جشنواره‌ی کودک هم یکی از پیشنهادات بود.»

با توجه به طرح این مسائل، به نظر می‌رسید اولین نکته‌ای که دبیر جشنواره کودک درباره آن صحبت کند، زمان برگزاری این فستیوال بین‌المللی است اما میرعلایی در یک هفته اخیر هیچ صحبتی درباره‌ی جشنواره‌ی کودک نداشته است.

از سوی دیگر، سایت رسمی بنیاد سینمایی فارابی که معمولا خبرها و گزارش‌های مربوط به مدیرعامل و معاونان این نهاد را به سرعت منعکس می‌کند، این بار حتی خبر حکم گرفتن میرعلایی برای دبیری جشنواره کودک را هم روی خروجی خود قرار نداد.

شمقدری همزمان با اعلام حکم دبیری جشنواره‌ی کودک، شورای سیاست‌گذاری پنج نفره را که تعدادی از مدیران وزارت ارشاد هم در ترکیب آن قرار داشتند اعلام کرد، در حالی که طبق توافقات سال قبل، باید نماینده‌ای هم از اصفهان در شورای سیاستگذاری به عنوان میزبان جشنواره معرفی شود.

البته در توضیح این ماجرا از سوی روابط عمومی سازمان سینمایی اعلام شد: «رئیس سازمان سینمایی که ریاست شورای سیاستگذاری جشنواره را نیز بر عهده دارد، منتظر اعلام نظر دبیرخانه جشنواره برای معرفی ۲ نفر از استان اصفهان به جهت صدور احکام می‌باشد و نظر رئیس سازمان سینمایی بر این است که یکی از این اعضاء،توسط امام جمعه اصفهان معرفی شود.»

تا مهر ماه و برگزاری جشنواره‌ی فیلم کودک فقط دو ماه فرصتی باقی مانده است، ولی هنوز مقررات جشنواره‌ی فیلم کودک و چگونگی برگزاری آن اعلام نشده است.

منیع:ایسنا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *