شاپور قریب به جشنواره‌ی فیلم کودک اصفهان نمی‌رود

همسر این کارگردان سینما در گفت‌وگویی با خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام این مطلب گفت: دو روز پیش آقای میرعلایی مجدد تماس گرفتند و گفتند هر جوری که هست شرایط حضور شاپور را به اتفاق من و پسرم در اصفهان فراهم می‌کنند. اما من دوست ندارم شاپور قریب را با این وضعیت که تنها یک پوست و استخوان شده است به اصفهان ببرم.

وی خطاب به مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی ادامه داد: من از آقای میرعلایی گلایه کردم که شما به عیادت شاپور آمدید و حتی تشک لرزانی که خودتان وعده دادید را هم فراهم نکردید. وقتی من مغزم آسایش ندارد و مدام نگرانی فردا را دارم، چطور می‌توانم به اصفهان بیایم و بهتر نیست این همه خرجی که برای نمایش انجام می‌دهید را صرف آسایش خود شاپور بکنید.

 همسر شاپور قریب ادامه داد:باز هم می‌خواهند یک تکه کاغذ به او بدهند چیزی که دوچمدان پر در خانه است اما آیا این‌ها نان و آب می‌شود؟

وی ادامه داد: متاسفانه از وقتی چشم در محیط هنری باز کردم وضعیت پدرم(خانی فیلم‌بردار قدیمی) و همسرم را دیدم و از سینمایی که آدم‌هایش چنین سرنوشتی دارند، متنفرم.

او با اشاره به وضعیت شاپور قریب اظهار کرد: حواس پرتی‌اش بیشتر شده و گاهی مواقع حتی من و پسرم را نمی‌شناسد و اکثر مواقع خواب است. متاسفانه مقابل چشمانم مانند شمع در حال آب شدن است و کاری‌هم نمی‌توانیم بکنیم و تنها باید ناظر باشیم.

وی افزود: این وضعیت را نمی‌توانم پیش خودم حلاجی کنم اما می‌دانم هیچ کار خدا بی‌حکمت نیست.

همسر شاپور قریب خاطرنشان کرد: ممکن است با این حرف‌های من همین ۱۸۰ هزار تومان ماهیانه‌ای را هم که می‌دهند قطع کنند، اما من به خود مسولان پیگر هم گفتم آیا خود شما با این پول سه روز را می‌توانید بگذرانید که من باید یک ماه صرف خورد و خوراک، قبض‌ها و هزینه پزشک کنم؟!

شاپور قریب متولد ۱۵ آذر ۱۳۱۱ در تهران است و در کارنامه فیلمسازیش ساخت آثاری چون «کاکو»، «غریبه»، «خروس»،«بت شکن»، «سه ماه تعطیلی»، «بگذار زندگی کنم»،«سایه‌های غم»،«بازگشت قهرمان»، «اشک و لبخند»، «کفش‌های جیرجیرک دار من»، اپیزودی از فیلم «ملاقات» و فیلم موفق کودک و نوجوان «هفت تیرهای چوبی» به چشم می‌خورد.

منبع:خبر گزاری ایسنا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *