صدای پای من روایتی متفاوت از داستان پینوکیو

۳۰نماجوان- نشست رسانه ای فیلم صدای پای من

نشست خبری فیلم صدای پای من با حضور کارگردان مهردادخوشبخت ، ابوذرفرهادی بازیگر، علی اصغریوسفیان بازیگر  و ناصر سهرابی مجری و کارشناس درسالن استاد فرشچیان شهر اصفهان برگزار شد.


مهرداد خوشبخت کارگردان فیلم درباره چگونگی شکل گیری آن گفت:جای بقیه دوستان ازجمله تهیه کننده وخانم عصرآزاد دراین جلسه بسیار خالی است. ایده اصلی سال ۸۵ توسط خانم عصر آزاد ارائه شد و ما روی این طرح کار کردیم. البته وقفه ای طولانی بین کار رخ داد چرا که از سینمای کودک حمایت نمی‌شود اما در نهایت گروه کودک سیما فیلم که وظیفه آن ها هم نبود به ما لطف کردند تا با همت جواد نوروزبیگی فیلم تولید شود. امیدوارم فیلم روی مخاطب اصلی خود که کودک است تاثیر گذارد.
ناصرسهرابی نیز فیلم «صدای پای من» را اثری قابل تقدیر دانست و از رابطه انسان با طبیعت و موضوع فانتزی کار به عنوان نقاط مثبت آن یاد کرد.
خوشبخت افزود: من به استفاده از فضاهای طبیعی اصرار داشتم ولی به دلیل کمبود بودجه فقط توانستم ۵۰ درصداز ایده هایم را ارائه کنم واما طبعیت تصویر شده به باورپذیری مخاطب بیشتر کمک کرد.

وی به ایده اصلی فیلم اشاره کرده و افزود: ایده اصلی فیلم برگرفته از داستان پینوکیو است که مهران احمدی در نقش خود مانند پدر ژپتو با موهای ژولیده سازنده پا مصنوعی داستان است.
این کارگردان در خصوص موضوع داستان تصریح کرد: فیلم داستان کودکی را به تصویر می کشد که بر اثر انفجار مین پای خود را از دست می دهد و با وارد شدن پای مصنوعی که با او حرف میزند به داستان زندگی وی تعییر می یابد. در ادامه ترسیم سختی های زندگی کودک و قهر و آشتی های او با پای مصنوعی وارد مسیر جدیدی می شود و سرانجام کودک پای مصنوعی را واقعی و به نوعی پای خودش تلقی می کند.
خوشبخت تصریح کرد: صدای پای من فیلمی فانتزی است که با هزینه بسیار کمی  ساخته شده و حذف بعضی از قسمت ها به دلیل غم انگیز نشدن داستان و حرکت به سمت فضای فانتزی و قهرمانی کودک است.
ابوذر فرهادی، بازیگرنیز در این نشست عنوان کرد: قبل از فیلم صدای پای من بازی در سریال خانه بی پرنده وپنجمین خورشید و تله فیلمی از مسعود اطیابی را تجربه کرده بودم  و از ۱۰ سالگی وارد عرصه بازیگری شدم.
علی اصغریوسفیان دیگربازیگر فیلم گفت:من درعین اینکه رفیق دانیال بودم رقیب ودشمن اوهم بودم وایفای نقش منفی خیلی  سخت تر از نقش های مثبت است والبته شرایط آب وهوایی نیز نامطلوب بود اما با این وجود از نتیجه کار رضایت دارم.

منبع:روابط عمومی جشنواره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *