عدم مدیریت صحیح رسانه ها در جشنواره فیلم کودک ونوجوان

۳۰نماجوان- تئاتری ها با معرفت تر از اهالی سینما!!

چند روز مانده به ۲۶ مین جشنواره بین المللی فیلم های کودک ونوجوان  سینماجوان از داشتن خبرنگار در این جشنواره محروم شد.معرفت اهالی تئاتر بر اهالی سینما غلبه پیدا کرد و با آغوش باز سینما جوان را در خود جای دادند.

تیم سینماجوان به عنوان تنها سایت سینمایی کودک ونوجوان  با برنامه های جدید و کاملا متفاوت  قصد داشت با سه خبرنگار در جشنواره حاضر شده و این دوره از جشنواره را به شکلی کاملا متفاوت پوشش دهد

اقدامات و رایزنی ها با مسئولین جشنواره انجام شد و همه چی آماده شد حتی مدارک خبرنگاران برای صدور کارت خبرنگاری  ارسال گردید اما سرانجام درست چند روز مانده به جشنواره حراست جشنواره بدون دلیل از صدور کارت برای سینماجوان خودداری کردتا سینماجوانی ها نتوانند یک سالگی سایت شان را در روز افتتاحیه جشنواره در کنار خانواده خود(هنرمندان کودک ونوجوان)جشن بگیرند.

از سال های پیش شاهد عدم برنامه ریزی درست در پوشش جشنواره از طرف سایت ها و خبرگذاری های مختلف بوده ایم .خیلی از این خبرگزاری ها مطالب یکدیگر را کپی کرده و به نام خود در پایگاه خود منتشر می کنند و شاهد هیچ برنامه ی جدید و متنوع در این به اصطلاح پوشش های جشنواره ای نبوده ایم .

عدم توجه به کودکان ونوجوانان و به خصوص هنرمندان کودک ونوجوان نیز از دیگر معایب پوشش این خبرگزاری ها و سایت ها بوده تا جایی که تعداد زیادی از هنرمندان کودک ونوجوان سال  گذشته  از این رسانه ها  اعتراض کردند.
سایت سینماجوان به عنوان تنها سایت سینمایی کودک ونوجوان که برنامه هایش مورد تایید مسئولین برگزاری قرار گرفته و تنها سایتی تخصصی سینمای کودک و نوجوان بوده که در سال اخیر با حمایت از تولیدات کودک ونوجوان فقط اخبار مربوط به این حوزه در منتشر کرده است.

کمبود هتل یکی از مشکلاتی بود که در ابتدای راه پوشش این دوره از جشنواره بر سر راه سینماجوان قرار دادند اما سینماجوان بیدی نبود که با این باد ها بلرزد و با اراده ای قوی تر بر آن شدیم تا فقط با دریافت کارت و بدون هیچ گونه امکانات اسکان این جشنواره را پوشش دهیم

اما انگار مسئولین ما دوست دارند فقط عکس ها و مطالب مربوط به آنها در تمامی سایت ها و مجلات پر شود .حال جشنواره ای که نام کودک ونوجوان به خود گرفته اما اخبار مربوط به کودک ونوجوان در آن کمتر دیده می شود.

هرچند که ما به این بی مهری ها عادت کرده ایم اما باید دید آیا پس از جشنواره باز هم سینمای کودک جای در سایر خبرگزاری ها ویا سایت ها دارد؟؟

آیا باز هم یادی از این سینمای زخم خورده و آسیب دیده کودک وجود دارد؟؟

با همه این مشکلات سینما جوان تمامی سعی خود را خواهد کرد تا بتواند این جشنواره را پوشش دهد .

از جشنواره فیلم کودک به جشنواره تئاتر کودک می رویم …

اما اوضاع واحوال در آنجا متفاوت است .مسئولان برگزاری در جشنواره تئاتر با آغوشی باز از ما پذیرایی کردند،بدون این که بخواهند سنگی را پیش پای ما بگذراند وهمه امکانات را برای سینما جوان فراهم کردند.

این برخورد پر از مهر آنان ما را بر آن وا داشت که بیشتر به تئاتر کودک و نوجوان توجه کنیم.از همکاری دوستان واهالی تئاتر تشکر می نماییم.

سینما جوان هم زمان بیست وششمین جشنواره فیلم کودک ونوجوان اصفهان و هم چنین نوزدهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان را مورد برسی و پوشش خود قرار خواهد داد.

پس با ما همراه باشید…

منبع:۳۰نماجوان

2 دنبال این می گردید “عدم مدیریت صحیح رسانه ها در جشنواره فیلم کودک ونوجوان

 1. متن اعتراض شما به جشنواره ی فیلم کودک و نوجوان بسیار بچه گانه و خام دستانه است
  به عنوان یه وبگرد که سایت های کودک و نوجوان را رصد می کنم، باید بگویم که خود شما هم مطالب را در سایت خود کپی می کنید.
  هستند سایت های قوی تر و پربار تر که این دو جشنواره را پوشش دهند
  ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
  پاسخ سینماجوان:این سایت از اسمش مشخص هست کودک و نوجوان میباشد پس سعی میشود تا حد ممکن با زبان کودکانه مطالب نوشته شود.در ضمن دوست عزیز کلیه مطالب این سایت با ذکر منبع نوشته میشود برخلاف….
  کاملا این روزها سایت هایی که جشنواره کودک را پوشش میدهند پرکار هستند!؟!

  (۰)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *