«عقاب در قلب من» میهمان جشنواره کودک

فیلم سینمایی “عقاب در قلب من” به کارگردانی ایفا اسفانسیا در بیست و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کودک به روی پرده می رود.

این فیلم که از آثار متفاوت سینمای اندونزی به شمار می رود درامی ورزشی و پرهیجان است که زندگی و تلاش های کودکان این کشور را به تصویر می کشد.
تقابل با نگاه سنتی خانواده ها، نمایش موانع و سختی های زندگی کودکان در اندونزی، نقش رویا و خیال در تکامل انسان ها از جمله محورهایی است که دستمایه تولید این فیلم قرار گرفته است.
فیلم اگرچه به سمت رئالیزم و نمایش صرف واقعیت ها گام بر می دارد اما از سوی دیگر درامی هیجان انگیز و پرکشش است که در آن به وجه سرگرمی برای کودکان تاکید شده است.
داستان فیلم عقاب در قلب من درباره پسری به نام ” بایو” است که با مادر و پدربزرگ مستبدش زندگی می کند. رویای او بازی در تیم ملی فوتبال است، پدربزرگش سخت مخالف علایق اوست و سعی می کند او را به رشته های دیگر از ریاضی گرفته تا هنر سوق دهد تا شاید استعدادش را جای دیگری به کار گیرد. در این میان تنها حامی او دوست فلجش ” هری ” است آن ها مخفیانه به تلاششان برای راهیابی بایو به تیم فوتبال اندونزی ادامه می دهند.
در این فیلم بازیگرانی چون امیر ماهیرا در نقش بایو، آلدو تانسانی در نقش هری و مارشا آران در نقش زهرا نقش آفرینی می کنند.
ایفا اسفانسیا کارگردان این فیلم در سال ۱۹۷۹ در جاکارتای اندونزی به دنیا آمد و از موسسه هنر جاکارتا فارغ التحصیل شد. در سال ۲۰۰۱ به همراه چند تن از دوستانش موسسه مستقلی را تاسیس نموده و شروع به تولید فیلم های کوتاه کرد. او در سال ۲۰۰۶ در جشنواره بین المللی پوسان موفق به کسب جایزه کالج فیلم و هنر شد.
منبع:روابط عمومی جشنواره فیلم کودک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *