«عملیات کرکس»به مرحله تدوین و انتخاب موسیقی رسید

۳۰نماجوان-«عملیات کرکس»به مرحله تدوین و انتخاب موسیقی رسید

کارگردان “عملیات کرکس” از طراحی موسیقی این اثر با انتخاب قطعاتی از میان آثار برتر موسیقی به دلیل مشغله کاری آهنگسازان خبر داد.

غلامرضا رمضانی درباره آخرین وضعیت ساخت فیلم تلویزیونی “عملیات کرکس”گفت: قصه به دلیل جنس خاصی از روایت، موسیقی ویژه‌ای را می‌طلبید و من نیز در تمامی آثارم در بخش موسیقی حساسیت مضاعفی داشته‌ام، اما متأسفانه آهنگسازانی که من تاکید داشتم از عهده این مهم برخواهند آمد به دلیل مشغله کاری امکان حضور در این پروژه را نداشتند. از این رو تصمیم گرفتم تا از موسیقی انتخابی استفاده کنم.

وی افزود: “عملیات کرکس” قصه‌ای ساده را با حسی خاص برای بچه‌ها روایت می‌کند. در عین حال که ضرباهنگ آن به مراتب از “کلاس سوم ب” که کار قبلی من با سیمافیلم بوده؛ تندتر است.

این کارگردان سینما و تلویزیون یادآور شد: من معتقدم آدم‌ها در هر دوره‌ای که زندگی کنند دغدغه‌ها و رازهای مشترکی دارند و من همواره در آثارم به دغدغه‌های کودکان و نوجوانان می‌پردازم کما این که اعتقاد دارم بچه‌ها در هر موقعیت جغرافیایی و فرهنگی قطعا با تکنولوژی روز بیگانه نیستند و از این رو کودکان در آثار من برای هم نسلان خود ملموس و باورپذیرند.

رمضانی ادامه داد: قصه “عملیات کرکس” در تهران اتفاق می‌افتد و تصور می‌کنم همچون “کلاس سوم ب” مورد اقبال این رده سنی قرار گیرد. تدوین کار نیز توسط کاوه ایمانی به طور همزمان به صورت راف کات و فاین انجام شده و نسخه نهایی در ۸۳ دقیقه آماده می‌شود.

قصه این فیلم به قلم رمضانی درباره خواهر و برادری است که به دلیل توجه بیش از حد والدین نسبت به دخترشان؛ فرزند پسر دچار حس حسادت و جنس خفیفی از انتقامجویی می‌شود و همین امر سبب می‌شود که دست به کار خطرناکی بزند و این آغاز ماجراست. برای این پروژه ۳۰ جلسه تصویربرداری پیش‌بینی شده بود و تصویربرداری به طور کامل در تهران انجام شده است.

آناهیتا اقبال‌نژاد، امیرعلی تقی‌زاده، ماهور مقصودیان، محمد صفوی و امین دل‌پاک بازیگران اصلی “عملیات کرکس” به تهیه‌کنندگی لیدا عبدالمنافیان هستند که در گروه کودک و نوجوان مرکز سیمافیلم تولید می‌شود.
منبع:مهر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *