مصاحبه با امیر محمد

۳۰نماجوان -من امیر محمد ۱۶سال دارم

بدون شک برای مخاطبان ایرانی تصور برنامه های عمو پورنگ بدون هنرنمایی هایی امیر محمد، بازیگر جوانی که با حاضر جوابی خارق العاده خود همه را غافلگیر می کند، بسیار سخت می باشد. ایرانیان مقیم مالزی امسال و در جشن نوروز که با همت رایزنی فرهنگی سفارت ایران در مالزی برگزار شد، شاهد اجرای بسیار زیبای این زوج هنرمند ایرانی بودند.

 امیر محمد در این گفتگو یک پیام قوی برای همه مخاطبان خود فرستاد: “من امیر محمد ۱۶ سال دارم”. به نظر می رسد در پس این پیام امیر محمد تنها قصد یادآوری “بزرگ شدن” خود را نداشت. بلکه مخاطب اصلی این پیام تمامی خانواده های ایرانی هستند که باید باور کنند فرزندان ۱۵ یا ۱۶ ساله شان دیگر بزرگ شده اند. البته امیر محمد یک پیام خیلی قوی تر نیز برای هموطنان خارج از کشور داشت که به گفته خودش ریشه در تجربه حضورش در چندین کشور مختلف و مشاهده رفتار جمعی ایرانیان دارد: “ایرانی بودن خود را هرگز فراموش نکنید”!

۱)    کجایی هستی امیر محمد؟

مادرم ساوه ای است و پدرم تهرانی و خودم هم اهل تهرانم.

۲)    آینده ی امیر محمد را کجا می بینی؟ دوست داری همین کار را ادامه بدهی یا برنامه ی دیگری داری؟

دوست دارم مردم بپذیرند و قبولم کنند که بتوانم در این کار توی بزرگی هم موفق باشم.

۳)    امیر محمد مدرسه هم می روی؟

بله. من دوم دبیرستان هستم.

۴)    راضی هستی؟ نمراتت چند است؟

آره، خوبه. نمراتم هم هجده هفده و اینهاست.

۵)    امیر محمد چقدر از اجراهایت به صورت بداهه است و چقدر متن را تنظیم می کنی؟

۶۰ درصد بداهه. بستگی دارد اگه برنامه زنده باشد ۳۰ درصد بداهه است و ۷۰ درصد متن ولی برنامه ای که روی استیج است طرح اول و اجرای اولیه تقریبا ۹۰ درصد متن است اما به مرور زمان بیشتر بداهه می شود و بیشتر جواب می دهد.

۶)    چقدر تغییر کردی از اولی که امیر محمد کوچولو کنار عمو پورنگ قرار گرفت؟

خیلی زیاد. من تقریبا ده سالم بود که به برنامه ی عمو پورنگ آمدم الان ۱۶ ساله ام. خیلی تغییر ها کردم و خیلی سفرها رفتم. چه خارجی چه داخلی. خیلی چیزها دیدم و یاد گرفتم. خیلی کارها را فهمیدم که نباید انجام بدهم و خیلی کارها را فهمیدم که ضروری است.

 ۷)    چقدر سختت هست که به اندازه ی یک مجری سی ساله فعالی هستی چه در تلویزیون و چه در داخل و خارج از کشور؟ چقدر روی برنامه ها و تفریحات خودت به عنوان یک نوجوان تاثیر می گذارد؟

بیشتر تفریحات من وقتی است که به خارج از کشور می آیم. چون کمی کمتر من را می شناسند و یک ذره آدم راحت تر است. اما در ایران چون مردم خیلی لطف دارند هرجا نمی توانیم برویم. شهر بازی می ریم هم می ریزند! این از لطف زیاد است ها ولی دیگر گاهی زیاده از حد می شود.

۸)   دوست داری این وضعیت را؟

دوست داشتن که تا یک جایی بله. اما گاهی هست که آقا آدم حوصله ندارد یا آدم بی حال است یا اصلا می خواهد برای خودش باشد. نمی شود!

  ۹)  چند وقت است که با عمو پورنگ کار می کنی؟

حدود شش سال و نیم.

۱۰)  آیا دوست داری به کارت با عمو پورنگ ادامه بدهی؟

بله. تا وقتی که عمو پورنگ هست حتما.

۱۱) هیچ وقت فکر کردی که خودت بعدا کار مستقلی داشته باشی یا آینده ای که مال خود امیر محمد باشد؟

کار کودک نه. تا وقتی که عمو پورنگ هست من هم هستم ولی اگر روزی این برنامه تمام بشود دوست دارم بروم در کار سینما.

۱۲)  چقدر ارتباط ات با بچه ها بیشتر شده. خب اول ها خودت هم بچه بودی و مثل این نبود که داری به بچه ها ارتباط برقرار می کنی. بچه ای بودی که از طرف دنیای بچه ها وارد دنیای عمو پورنگ شده بودی. ولی الان فکر می کنم ارتباط می گیری. روی این موضوع چقدر کار کردی؟

این را از عمو پورنگ یاد گرفتم. اینکه باید با بچه ها عین خودشان باشی. ساده و صادق.

۱۳) آیا برنامه های خارج از تلویزیون هم داری؟ مثلا در جشن تولد ها یا

احساس می کنم کار سبکی است. نه اصلا. اما گاهی سرزده به اینور و آنور سر می زنیم. مثلا آسایشگاه ها یا.  نه به شکل کاری با دعوت قبلی. گاها شده که جایی رفتیم و دیدیم که چندین دوربین کاشته اند و بعد شایعه می کنند که عمو پورنگ پول گرفته است و چه و چه… کار قشنگی نیست.

۱۴) آیا با پدر و مادر ها هم حرف می زنی یا از حقوق بچه ها جلوی آن ها دفاع می کنی؟

خیلی کم پیش می آید. در جمع های خصوصی تر چرا. اما اگر در تلویزیون بگویم بعد می گویند که دو روز است وارد تلویزیون شده و چه حرف هایی می زند. دوست ندارم وارد این خط ها بشوم.

۱۵) اینکه همزمان چند زندگی مختلف را اداره می کنی اذیتت نمی کند؟ اینکه هم کودک هستی هم بزرگسال و هم یک نوجوان؟ با توجه به اینکه دانش ات بیشتر از سن ات است.

خب آدم های صمیمی و آن ها که با من رفاقت دارند می دانند که بابا! امیر آدم بزرگ است. ولی یک سری آدم ها واقعا گاهی من را اذیت می کنند. البته تقصیری هم ندارند ها. من همیشه با لباس کودک بودم و آنها فکر می کنند من هنوز همان بچه کوچولو هستم. مثلا توی خیابان لپ من را می کشند! خب خیلی اذیت می شم. ولی نمی توانم چیزی به کسی بگویم چون می دانم که نمی دانند. دوست دارم مردم تفکیک قائل بشوند.

۱۶) از شعر آقا سلام که در برنامه هم خواندی بگو. ایده اش از کجا آمد؟

یکی از دوستان یک شعر خوبی داشت و بعد تهیه کننده گفتند که اگر امیر بخواند قشنگ می شود.شروع کردیم به خواندن و به لطف امام زمان خوب درآمد و مور قبول مردم واقع شد. حدود سه ماه طول کشید تا برنامه کلا اجرا شد. الان دو سال است که دارم این شعر را اجرا می کنم. شاید الان از نظر موسیقیایی خیلی بهتر بخوانمش اما مردم همان اجرای صمیمی اولیه را بیشتر دوست دارند.

۱۷) اگر بخواهی یک پیام برای ایرانیان خارج از کشور داشته باشی چه می گویی؟

ببینید من به خیلی از کشورها سفر کرده ام. ….. از آن ها می خواهم که ایرانی بودن خود را فراموش نکنند

منبع:پایک نیوز

23 دنبال این می گردید “مصاحبه با امیر محمد

 1. آقا یاخانوم (ویروس)واقعا هم که ویروسی!داداشیم هرچی که باشه ازتو ویروس بهتره!این حرفمو مطمینم خودتم قبول داری!اگه قدش کوتاهه٬ولی استعدادو مهارتش خیییییییلی بیشترازتو ویروسه!!با داداشمون درست صحبت کن!بار اول وآخرت باشه…..

  (۰)
 2. سلام.خییییلی مصاحبه توپی بود!واقعاممنون ازسوالایی که ازداداش عزیزم امیرمحمدپرسیدید.ماواقعابایدبه داشتن هنرمندی مثل امیرمحمدگل وباحال افتخارکنیم.من امیرمحمدومثل داداشم دوسش دارم…ارزوی موفقیت میکنم برات داداش عزیزم…مرسیییییییییییییییی!!

  (۰)
 3. اگرمی شوددرباره الان امیرمحمدمتقیان مصاحبه کنید وبگوییدکجای خیابان تهران است امیرمحمدسلام بخدادوستت دارم که اینهارومی گم مصاحبه خیلی خوب بود به امیرمحمدبگیدوبلاک توخوب کن باتشکرازسایت خوبتان

  (۰)
 4. سلام امیر جان . خیلی استعداد داری . حتما اگر دوست داری مجری کودکان باشی دنبالشو بگیر و مصاحبتم خیلی زیبا بود.

  (۰)
 5. فاطمه هم استانی خوشگلم جیگرتو عشقه از تو این کارا بعیده کجای این زیباست (ایشالله به هم برسید) دوستای صمیمیت .به قول اقا محمد چرا این نی نی جون ۱۷ ساله بزرگ نمیشه باییییییییییییییییییییییییی

  (۰)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *