وزیر ارشاد به بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک همدان پیام داد

۳۰نماجوان-پیام وزیر ارشاد به بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک همدانjanati

هنر خلاقیت‌ پرور تئا‌تر با سابقه‌ای دیرینه و ظرفیت بالایی را در دل خود نهفته دارد و برای بازگویی مفاهیم عمیق اخلاقی و آیینی به زبان کودکان آمادگی کامل دارد، هنگامی که بشر سخن گفتن را آغاز و ارتباط جمعی را آزمون کرد، تئا‌تر به صحنه آمد و همواره با دغدغه‌های درونی و بایستگی‌های زیست‌ اجتماعی او در تعاملی نزدیک قرار گرفت.

به گزارش ۳۰نماجوان،علی جنتی در پیامی به مناسبت آغاز بیست و یکمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان اظهار کرد: هنری دلپسند و محبوب کودکان می‌شود که زبان و حالات کودکان را درک کرده و به دنیای درون آن‌ها راه یافته باشد.

جنتی افزود: هنر خلاقیت‌ پرور تئا‌تر با سابقه‌ای دیرینه و ظرفیت بالایی را در دل خود نهفته دارد و برای بازگویی مفاهیم عمیق اخلاقی و آیینی به زبان کودکان آمادگی کامل دارد، هنگامی که بشر سخن گفتن را آغاز و ارتباط جمعی را آزمون کرد، تئا‌تر به صحنه آمد و همواره با دغدغه‌های درونی و بایستگی‌های زیست‌ اجتماعی او در تعاملی نزدیک قرار گرفت.

وی با اشاره به دیرینه بودن و توانمندی بالای هنر تئاتر در بازنمایی و ارائهٔ خلاقانهٔ مؤثر‌ترین مؤلفه‌های حیات فرهنگی و نظام فکری و تربیتی نسل‌های متمادی بشر و ترسیم موجودیات آن، تصریح کرد: ظرفیت‌های وسیع این هنر ظرافت‌هایی را رقم می‌زند که به طور یقین از نظر هنرمندان خلاق این عرصه به ویژه در حوزهٔ تئا‌تر کودک و نوجوان دور نمی‌ماند.

وزیر ارشاد در این پیام بیان کرد: آن‌هایی که چراغ دانایی را فرادست آثار خلاقانه با موضوع آموزه‌های تربیت دینی و بایسته‌های آیینی گرفته‌اند و عیار داده‌های هنری را با فضیلت‌ها و هنجارهای ارزش‌مدار می‌سنجند، بیش از هر کس بر ویژگی ها و توانمدی های این هنر آگاهند.

جنتی تأکید کرد: برگزاری بیست و یکمین جشنوارهٔ بین‌ المللی تئا‌تر کودک و نوجوان با تأکید بر انتخاب آثار مؤثر بر اعتلای فرهنگ کشور و حمایت از تولیدات متأثر از مبانی اخلاقی و تربیتی فرصتی است نشاط‌ بخش برای غرس نهال‌های اصیل و بارور در بستر مستعد هنرهای نمایشی و فصلی امیدبخش برای درنگ در دنیای رنگارنگ و مصفای کودکان و نوجوانان است.

وی با اشاره به اینکه پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد مصطفی (ص) بسیار دوست می‌داشت و می‌فرمود هرکس با کودک سر و کار دارد، با او کودکانه رفتار کند، افزود: آرزومندم همهٔ هنرمندان و دست‌اندرکاران برگزاری این رویداد ارجمند در نمایش قابلیت‌های اخلاقمند تئا‌تر کودک و نوجوان سر بلند و پایدار بمانند.

بیست‌ و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان ، با حضور گروه‌های نمایشی داخلی و خارجی منتخب جشنواره از امروز با اجرای مراسم افتتاحیه در سالن ورزشی ابن سینای همدان کلید می‌خورد و تا روز ۲۱ مهرماه ادامه می‌یابد.

منبع:۳۰نماجوان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *