پیام جشنواره به کودکان دنیا انعکاس یافت

۳۰نماجوان-وزیر ارشاد: آرزو می کنم بتوانیم آینده خوبی را برای کودکانمان رقم بزنیم.

پیام جشنواره با عنوان صلح و دوستی به کودکان دنیا انعکاس یافت، در حالی که کشورهای غربی ما را به جنگ تهدید می کنند کودکان ایرانی عشق، دوستی و محبت امیرالمومنین را به جهانیان عرضه می کنند. آرزو می کنم بتوانیم آینده خوبی را برای کودکانمان رقم بزنیم

مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم کودک شب گذشته در حالی در اصفهان برگزار شد که یکی از طنازترین بازیگران سینما و تئاتر و تلویزیون ایران یعنی علیرضا خمسه اجرای برنامه را برعهده داشت.

در ابتدای این مراسم که وزیر ارشاد دکتر حسینی، جواد شمقدری معاونت سینمایی و احمد میرعلایی مدیر بنیاد فارابی از جمله مسئولان حاضر در آن بودند، پرچم بارگاه امیر المومنین حضرت علی (ع) توسط فریبا کوثری بازیگر سینما به نمایندگی از سینمای ایران به محل مراسم افتتاحیه آورده شد و طی مراسمی در این مکان افراشته شد تا این رویداد از برکات آن حضرت بهره مند شود.

سید احمد میرعلایی ضمن گرامیداشت عید غدیر خم گفت: به این مساله فکر می کردم که اگر خداوند روزی را بخواهد جشن بگیرد این روز چه روزی است؟ قطعا روزی که نام علی (ع) پیوند خورده، کسی که در خانه خدا به دنیا آمد ودر محراب به شهادت رسید.

وی ادامه داد: این جشنواره به نام علی(ع) پیوند خورده و به نوعی ما از برکات آن حضرت در این رویداد بهره می گیریم. به همین دلیل باید این جشنواره را عشقواره بنامیم چون کسانی در آن فعالیت می کنند که دغدغه و عشق ارایه آثاری پاک و انسانی برای کودکان را در دل دارند و از سوی دیگر زندگی ما ایرانی ها با نام علی (ع) عجین شده و تنها پرچمی که به خود اجازه می دهیم بر بالای پرچم ایران قرار گیرد پرچم بارگاه آن حضرت بزرگوار است و به دلیل این برکات، من جشنواره را عشقواره ای برای کودکان و نوجوانان این سرزمین می دانم.

تقدیر از هنرمندان عرصه دوبله از جمله بخش های مراسم افتتاحیه بود که با پخش کلیپی در این خصوص صورت گرفت. در این مراسم از ناصر ممدوح، جلال مقامی، پرویز ربیعی، مهوش افشاری، خسرو خسروشاهی، شوکت حجت و مریم رادپور با حضور دبیر جشنواره تقدیر به عمل آمد.

پرویز ربیعی به نمایندگی از این هنرمندان به روی صحنه آمد و به ذکر خاطراتی در خصوص دوبله همزمان آثار سینمایی در جشنواره فیلم کودک پرداخت.

در ادامه مراسم با حضور دبیر جشنواره و آقای حاجی رسولی رییس شورای شهر اصفهان و مهدی فرجی مدیر شبکه یک جوایز بخش عکس فیلم جشنواره اهدا شد.

در این بخش ۳ دیپلم افتخار به رضا عباسی برای فیلم شیر تو شیر، علی باقری برای فیلم خانه امن است، محمد گلچین و حمید کشانی برای باد و مه اهدا شد و پروانه زرین بهترین عکس به جواد جلالی برای فیلم خواب های دنباله دار اختصاص یافت.

بزرگداشت غلامرضا رمضانی دیگر بخش مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم کودک بود که با پخش کلیپی از این هنرمند برگزار شد. در این بخش آثار رمضانی مرور شد و این هنرمند روی صحنه آمد.

در ادامه جوایز بخش فیلمنامه نویسی به آثار برگزیده اهدا شد. در این بخش ۳ دیپلم افتخار به سید مرتضی سیدنژاد برای فیلم برفی، مرجان ریاحی برای فیلمنامه تابستان خود را چگونه گذرانده اند؟ ، بردیا یادگاری برای فیلمنامه عروسک سخنگو اهدا شد و پروانه زرین به سهیلا جبری برای فیلمنامه کوره های خاموش اختصاص یافت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی محمد حسینی نیز طی سخنانی گفت: از همه فیلمسازانی که برای شکل گیری دنیای کودکان و نوجوانان تلاش می کنند تشکر می کنم خوشبختانه امسال شاهد رشد و شکوفایی جشنواره بودیم.

وی گفت: فیلم های این جشنواره در ۹ استان اکران می شود و در۱۱استان مرزی هزاران بسته فرهنگی اهدا شد.

دکتر محمد حسینی خاطر نشان کرد: پیام جشنواره با عنوان صلح و دوستی به کودکان دنیا انعکاس یافت، در حالی که کشورهای غربی ما را به جنگ تهدید می کنند کودکان ایرانی عشق، دوستی و محبت امیرالمومنین را به جهانیان عرضه می کنند. آرزو می کنم  بتوانیم آینده خوبی را برای کودکانمان رقم بزنیم.عمده شخصیت انسان در دوره کودکی شکل می گیرد و فیلم نقش مهمی در شکل گیری خلاقیت وی دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد همچنین با اشاره به شهادت  سردار شهید حسن تهرانی مقدم و یارانش گفت: شهادت این بزرگواران را به همه تسلیت می گویم و از آقای شمقدری معاون سینمایی کشور می خواهم در خصوص زندگی سردار سرافراز شهید خرازی به عنوان یکی از قهرمانان این سرزمین فیلمی ساخته شود.

وی در پایان تصریح کرد: سلام ویژه رییس جمهور را به شما می رسانم، قطعا در تشکیل سازمان سینمایی توجه ویژه ای به سینمای کودک و نوجوانان خواهد شد.

در ادامه مراسم بزرگداشت جهانبخش سلطانی برگزار شد. دراین بخش فیلمی در خصوص این هنرمند و تعلق خاطرش به دنیای کودکان و آروزها و امیدهایش پخش شد. سلطانی طی صحبت های کوتاهی در این مراسم گفت: امیدوارم زمینه حضور نسل جوان در حوزه سینما فراهم شود تا شاهد شکوفایی استعدادها در این حوزه باشیم.

سپس دکتر علیرضا ذاکر اصفهانی استاندار اصفهان به روی صحنه آمد و پیام رییس جمهور به جشنواره را برای مخاطبان مراسم افتتاحیه خواند.

بزرگداشت محمد کاسبی پایان بخش مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم کودک بود که در این بخش نیز یک کلیپ در خصوص این هنرمند پخش شد.

منبع:۳۰نماجوان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *