کار کودک کردن، سخت است

هوشنگ مرادی کرمانی درباره‌ی بازگشت مجدد جشنواره‌ی فیلم کودک به شهر اصفهان، گفت: بازگشت جشنواره به محل اصلی خود، کار درستی بود. جشنواره سال‌های زیادی در این شهر برگزار می‌شد و همه‌ی جهانیان جشنواره‌ی کودک را با نام شهر اصفهان می‌شناسند.

نویسنده‌ی قصه‌های مجید درباره‌ی رویکرد جشنواره مبنی بر حمایت از تولید فیلم‌نامه‌های منتخب، بیان کرد: هر اقدامی که به نوشته شدن فیلم‌نامه‌های تخصصی و مناسب کودک کمک کند، بسیار ارزشمند است. نوشتن فیلم‌نامه‌ی کودک کار دشواری است و این رویکرد جشنواره قطعا در سال‌های آینده تبعات مثبت زیادی همراه خواهد داشت. اگر در فیلم‌نامه‌های کودک نگاه سفارشی حاکم نباشد و به نیازهای مخاطبان این گروه سنی توجه شود و خبری از پند و نصیحت مستقیم نباشد، قطعا این سینما رشد خواهد کرد.

مرادی کرمانی حضور سه نسل از فیلم‌سازان کودک در جشنواره‌ی امسال را ارزنده دانست و افزود: فیلم‌سازانی مانند ابراهیم فروزش تجربیات بسیار ارزنده‌ای در این حوزه دارند. این تجربیات زمانی می‌تواند کارساز باشد که با خلاقیت و نگاهی نو تلفیق شود. در نظر بگیرد، اگر کسی با همان نگاه قبلی، دوباره قصه‌های مجید را بسازد، قطعا برای مخاطب کودک نسل فعلی جذابیت زیادی ندارد. باید نیازهای کودکان امروز را شناسایی کرد. بچه‌های امروز ارتباطات گسترده‌ای از طریق ماهواره و اینترنت با دنیای بیرون دارند و فیلم‌های جذاب خارجی زیادی را می‌بینند. فیلم‌های کودک ما باید با این آثار، قدرت برابری و رقابت داشته باشند. کار کردن برای کودکان امروز فوق‌العاده سخت و دشوار است. برای پویایی سینمای کودک باید این سینما را به‌روز کرد.

 

منبع:سینمافا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *