کودک وسیله القا مفاهیم به مخاطب

بهرام عظیمی نویسنده و کارگردان انیمیشن درباره حضور مجدد جشنواره کودک در شهر اصفهان عنوان کرد: یکی از نکات مثبت جشنواره بیست و پنجم فیلم کودک بازگشت مجدد به شهر اصفهان است اصفهان معرف جشنواره کودک به جهانیان است و برای برگزاری این رویداد نوعی امتیاز محسوب می شود.

کارگردان سیاه ساکتی در مورد ویژگی های فیلم  مناسب کودک گفت : اکثر فیلم های مطرحی که در دنیا برای کودکان ساخته می شود  محور تمام ماجراهای آن ها کودک است سینماگران ما متاسفانه از این مسئله به راحتی عبور می کنند و بیشتر از کودک به عنوان یک وسیله استفاده می شود تا مفاهیم خود را به مخاطب القا کند که به تعبیری در این آثار استفاده ابزاری از کودک برای بیان معنا می شود.
وی اضافه کرد : فیلمی که برای کودک تولید می شود باید درونمایه ای با موضوع گروه سنی کودک داشته باشد حتی فیلمی که جنبه موزیکال دارد و در آن عروسک حضور دارد بازهم یک فیلم کودک کامل نیست بلکه داستان فیلمنامه باید برای کودک نگارش شده باشد.
این کارگردان یادآور شد: درساخت فیلم کودک باید از امکانات روز سینمایی استفاده شود دیگر کودکان ما با موضوعات و فضاهای قدیمی ارتباط برقرار نمی کنند زمانی که برای کودک فیلم می سازیم باید به فضای کودکانه و فانتزی توجه داشته باشیم.

 

این فیلمساز درباره حضور بزرگان سینمای کودک در جشنواره امسال عنوان کرد : نکته مهم چگونگی حضور و عملکرد آن ها در جشنواره است. حضور بزرگان عامل غنای جشنواره فیلم کودک است و نوید روزهای خوبی را برای جشنواره می دهد اما یک زنگ خطر جدی هم است که شاید فیلمسازان جوان نتوانسته اند جانشین شایسته ای برای آنها باشند و بنابراین دوباره بزرگان به صحنه باز گشته اند.

منبع:روابط عمومی جشنواره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *