بازی در نقش مولانا از بزرگترین افتخارات من است

۳۰نماجوان-بازی در نقش مولانا از بزرگترین افتخارات من استjalaledin (3)

بازیگر نقش جوانی مولانا در سریال جلال الدین درباره انتخابش برای ایفای نقش در این سریال گفت: اسم شهرام اسدی به عنوان یک کارگردان بنام و بزرگ پشت این سریال باشه رد کردن آن کار حرفه ای نیست و وقتی ایم کار از طرف ایشان به من پیشنهاد شد با توجه به آشنایی که با کارهای قبلی وی داشتم پذیرفتم که در سریال جلال الدین بازی کنم.

ه گزارش ۳۰نماجوان، محمدجواد جعفرپور با اشاره به اینکه این نخستین تجربه بازی در یک سریال تاریخی من بوده است افزود: تاریخی بودن و مرتبط بودن داستان به زندگی نامه یکی از مفاخر ادب و عرفان کشور یکی دیگر دلایل من برای بازی در این سریال بود.

او ادامه داد: یکی از نکات قابل توجه در سریال جلال الدین دوبله و صداگذاری کاراکترها است و من از همان ابتدای کار با علم به اینکه اصولا سریال های تاریخی با دوبله پخش می شوند از آقای شهرام اسدی درخواست کردم نقش من دوبله نشود و صدای خودم روی کاراکترم باشد. با موافقت آقای اسدی من پس از پایان فیلمبرداری به استودیوی دوبلاژ می رفتم و روی بازی خودم صحبت می کردم وگرنه قرار بود صداپیشه دیگری به جای من صحبت کند.

بازیگر فیلم “شکارچی شنبه” اظهار داشت: من یکسال سر فیلمبرداری این سریال بودم و یکی از افتخارات من این بود که در این پروژه با بازیگران بزرگی کار کردم که تجربیات زیادی را در طول کار از آنها فرا گرفتم و همه این عزیزان با من که یک نوجوان بودم با عطوفت و مهربانی برخورد کردند و من هم سعی کردم با بازی خودم کار سایر بازیگران را تکمیل کنم. لحظه لحظه این کار برای من خاطرات خوبی بود و من از همه صحنه ها بخصوص صحنه هایی که اندکی هیجان و حرکت داشت را بیشتر دوست داشتم مثلا در یکی از سکانسها من قرار بود با سرعت از پله ها پایین بیام ولی از پله ها افتادم پایین و کارگردان همین سکانس را انتخاب کرد و یا در یک سکانس دیکر من از روی درخت به درون حوض آب می افتم و این سکانس ها را خیلی دوست داشتم.

محمدجواد جعفرپور افزود: تجربه بازی در کارهای قبلی با بازی در سریال جلال الدین بار بازیگری من را افزایش داد و امیدوارم در کارهای بعدی که انتخاب می شود بتوانم این تجربیات را در آنجا پیاده کنم.

بازیگر فیلم “نارنجی پوش” تصریح کرد: آقای شهرام اسدی قبل ساخت این سریال و انتخاب من برای بازی بارها به من می گفت که من نگران این بودم که بازیگر نقش نوجوانی مولانا را کی می تواند بازی کنم و خدا را شکر که تو توانستی به خوبی از عهده نقش مولانا بر بیایی و من الان نگران انتخاب بازیگر نقش جوانی و میانسالی مولانا هستم.

محمدجواد جعفرپور که هم اکنون در سال دوم دبیرستان مشغول به تحصیل است می گوید: در این مدت یکساله که مشغول بازی در این سریال بودم عوامل تهیه سریال لطف کردن و برای من معلم گرفته بودند که در کناز بازی از درس هایم عقب نمانم و الحمدالله من هم خودم را به درس هایم می رساندم و از این نظر مشکلی نداشتم.

محمدجواد همچنین ابراز امیدواری کرد که بتواند در فاز دوم پروژه جلال الدین بتواند در نقش جوانی مولانا هم ایفای نقش کند.

بازیگر جوانی مولانا با اشاره به دلتنگی هایش در زمان دوری از درس و مدرسه افزود: زمانی که در پروژه ای مشغول به کار هستم واقعا دلم برای دوستانم در مدرسه خیلی تنگ می شود و خیلی از مواقع از سر صحنه به دوستان و همکلاسی هایم زنگ می زنم و با آنها صحبت می کنم.

بازیگر فیلم سینمایی “به همین سادگی” با بیان اینکه پس از بازی در سریال جلال الدین تاکنون چندین پروژه سینمایی به او پیشنهاد شده افزود: پس از خواندن فیلمنامه این پیشنهادات و با مشورت برخی از بزرگان سینما همه آنها را بجز یک سینمایی به کارگردانی سیاوش اسدی را رد کردم و الان هم برای همکاری با این پروژه در حال مذاکره هستم.

محمدجواد جعفرپور متولد۱۳۷۷ تهران است که با بازی در فیلم به همین سادگی ساخته رضا میرکریمی به سینما راه پیدا کرد. او در فیلم هایی چون شکارچی شنبه، با افرادی چون پرویز شیخ طادی و علی نصیریان و در نارنجی پوش با افرادی چون داریوش مهرجویی، حامد بهداد، لیلا حاتمی و میترا حجار همکاری داشته است و با همه‌ی کم‌سن و سالی‌اش در فیلم‌هایی مثل ۱۲ روز، فقط بیست و سریال امروز – فردا بازی کرده است و تاکنون توانسته دوبار در بیست‌ و‌سومین و بیست ‌و‌چهارمین دوره‌ جشنواره‌ فیلم کودک و نوجوان همدان، پروانه‌ زرین بهترین بازیگر پسر را کسب کند.

گفتنی است سریال «جلال الدین» جمعه ها ساعت ۲۲:۳۰ از شبکه یک سیما به روی آنتن می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *