شهرام اسدی با دیدنم گفت کودکی مولانا پیدا شد

۳۰نماجوان-جعفرپور:از دوبله سریال راضی نیستمmohammadjavad_1

بازیگر نقش کودکی مولانا در سریال جلال الدین گفت: معتقدم تازگی و طراوت حسی که حین بازی کردن سکانس در بازیگر هست، نمی‌تواند هنگام دوبله و به طور مجدد تکرار شود.

به گزارش ۳۰نماجوان، محمدجواد جعفرپور گفت: دو سال پیش برای ایفای نقش جلال الدین به دفتر شهرام اسدی دعوت شدم و در همان دیدار اول ایشان به من گفت که با دیدن تو جلال الدین را پیدا کردم. یکی از نگرانی‌های اسدی در همان ابتدا پیدا کردن بازیگری بود که بتواند نقش کودکی مولانا را بازی کند و در وهله بعد اینکه بتواند با بازیگر بزرگسالی او هماهنگ باشد و من هم در ادامه تمام تلاشم را به کار بستم تا از عهده ایفای چنین نقشی برآیم.

وی در ادامه با اشاره به تحقیق‌هایی که برای شکل‌گیری این شخصیت کرده بود، افزود: برای رسیدن به خصایص و ویژگی‌های شخصیتی مولانا کتاب‌های بسیاری را خواندم. همچنین بازیگران بزرگی که در این سریال با آنها هم بازی بودم، کمک بسیاری به من کردند و در همین زمینه با آنها مشورت می‌کردم.

بازیگر فیلم «۱۲روز» ادامه داد: مولانا یکی از شاعران و عرفای برجسته ایرانی است که من هم او را دوست دارم و حین بازی در نقش او به این موضوع معتقد بودم که خودش هم برای اینکه نقشی باورپذیر را ایفا کنم برایم دعا می‌کند.

وی با اشاره به دشواری‌ حین تولید این سریال بیان کرد: به طور قطع ایفای نقش در کارهای تاریخی و بالاخص بازی در نقش شخصیت بزرگی مثل مولانا دشواری‌های خاص خود را دارد، ضمن اینکه هم کارگردان و هم بازیگران در این زمینه کمکم کردند. حدود یکسال نیز در حال سفر در شهرهایی چون: خوانسار، نطنز، اصفهانی، کاشان بودیم و سکانس‌های مربوط به خوارزمشاه را تصویربرداری می‌کردیم.

این بازیگر درباره دوبله این سریال نیز افزود: اغلب سریال‌های تاریخی دوبله می‌شوند، اما باید بگویم با تمام احترامی که برای گروه دوبله این سریال قائلم، از دوبله این سریال زیاد راضی نبودم. معتقدم تازگی و طراوت حسی که حین بازی کردن سکانس در بازیگر هست، نمی‌تواند هنگام دوبله و به طور مجدد تکرار شود. زمانیکه متوجه شدم قرار است کار دوبله شود، همانجا از کارگردان خواستم تا اجازه دهند خودم به جای شخصیت کوردکی مولانا حرف بزنم و ایشان هم پذیرفتند.‌

وی گفت: زمانی که در سریال جلال الدین بازی می‌کردم از نظر فیزیکی کوچک‌تر از الان بودم، اما با این حال مردم در خیابان چهره‌ام را به خاطر دارند.

جعفرپور از شروع بازیگری در کودکی گفت: یادم است کلاس دوم دبستان بودم که برای فیلم «به همین سادگی» به مدرسه ما آمدند تا بازیگر کودک انتخاب کنند و من هم تست دادم و قبول شدم و نقش علی در این فیلم را ایفا کردم و تا الان حدود ۴۰ فیلم سینمایی، سریال و تله فیلم بازی کردم.

وی که تا به حال در چند دوره از جشنواره‌های مختلف موفق به کسب جایزه شده است،ادامه داد: در این هشت سال که وارد دنیای بازیگری شدم به طور مستمر کار کردم، اما بعد از سریال «جلال الدین» وقفه‌ای در کارم افتاد،آنهم به این خاطر که ترجیح دادم کمی استراحت کنم تا انرژی بیشتری برای کارهای بعدی داشته باشم.

بازیگر «شکارچی شنبه» بیان کرد: همین سالهای حین کار خیلی اوقات پیش می‌آمد که فرصت رفتن به مدرسه را نداشتم و به صورت غیرحضوری درس می‌خواندم و امتحان می‌دادم که در این شرایط پدر و مادرم کمک‌های بسیاری را به من کردند.

وی که مشغول تحصیل در رشته انیمیشن است،اظهار داشت: چندین پیشنهاد دارم که در حال بررسی‌شان هستم و احتمالا سال آینده قطعی خواهد شد. یکی ازآنها فیلم سینمایی به کارگردانی سیاوش اسعدی است.از کودکی و حتی قبل‌تر از حضورم در فیلم «به همین سادگی»،به بازیگری علاقه مند بودم، اما خب تا آن زمان فرصت خوبی برایم پیش نیامده بود. ضمن اینکه بعد از اولین حضورم در سینما تمام تلاشم را به کار بستم تا به صورت حرفه‌ای تر وارد شوم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *