عمو پورنگ با میلاد رسول اکرم (ص) به تلویزیون می‌آید

۳۰نماجوان-زمان پخش محله گل و بلبل۲

poogol&bolbol (2)

سری دوم برنامه تلویزیونی «محله گل و بلبل» از میلاد حضرت محمد رسول الله (ص) به روی آنتن شبکه دو سیما می‌رود.

به گزارش ۳۰نماجوان ؛ ظهر امروز مورخه ۲۱ آذر ماه در گفتگویی صمیمی نشست خبری ساخت و تولید سری دوم «محله گل و بلبل» در لوکیشنی در غرب تهران برگزار شد.

مسلم آقاجان‌زاده تهیه کننده این برنامه تلویزیونی در ابتدای نشست با اشاره به زمان تولید سری جدید «محله گل و بلبل» در خصوص اهداف و محوریت این قسمت گفت: با توجه به تغییری که در بخش حامی برنامه داشتیم، محوریت را فرهنگ سازی استفاده صحیح از فضای مجازی قرار داده‌ایم.

وی در ادامه در خصوص تغییرات ساختاری سری دوم این برنامه بیان کرد: سری جدید این برنامه تلویزیونی با اضافه شدن دو خانه جدید با سبک شمالی و جنوبی به دکور و همچنین بازیگران و عروسک‌های جدید به مجموعه به روی آنتن می رود.

داریوش فرضیایی در ادامه این گفتگو با خبرنگاران با ابراز خرسندی از حضور اهالی رسانه اظهار داشت: خیلی خوشحالم از اینکه سری دوم «محله گل و بلبل» به مشکل خانواده‌ها در فضای مجازی اشاره می‌کند. ما بعد از چندین گفتگو به این نتیجه رسیدیم که بزرگترها از کودکان در بخش سواد استفاده از فضای مجازی عقب‌تر هستند و در مواقعی خانواده‌ها راه حلی برای رفع این مشکل ندارند.

وی افزود: فضای مجازی امروزه یک سرگرمی برای کودکان و یک راه حل برای باز زدن کودکان از سمت خانواده‌ها تلقی می‌شود.

فرضیایی عنوان کرد: بسیار خرسندم که در این فصل جدید به موضوع فضای مجازی پرداخته شده است و از نویسنده خوبمان محمد علیپور بسیار سپاسگزارم که به این خوبی توانسته به زبان طنز، شیرین و کودکانه به این موضوع بپردازد.

عمو پورنگ با میلاد رسول اکرم (ص) به تلویزیون می‌آید/ تدارک ویژه برای نوروز ۹۶

احمد علیپور کارگردان «محله گل و بلبل» در خصوص تغییرات اساسی این برنامه تلویزیونی اظهار داشت: با توجه به قانون اصل غافلگیری خیلی دوست ندارم درباره برنامه صحبت کنم اما «محله گل و بلبل» هم در امان فضای مجازی نبوده است.

وی ادامه داد: واژه بهتر شدن، عنوانی است که گروه برنامه ساز عمو پورنگ آن را همیشه در راس اهداف خود قرار داده است و تغییراتی را چه از نظر وسعت و چه کیفیت کار انجام می‌دهد.

کارگردان این برنامه تلویزیونی توضیح داد: در سری اول با تفکر بهتر شدن وسعت به «محله گل و بلبل» رسیدیم و در سری جدید با توجه به ارتقای کیفیت واژه بهتر شدن را صرف می‌کنیم.

تهیه کننده سری دوم «محله گل و بلبل» پیرامون انتخاب بازیگران عنوان کرد: نادر سلیمانی در نقش آقای خوشحال، آرش احمدی دستیار نانوا با نام نون خالی خور، بهنوش بختیاری خانم چمنی و امیر محمد متقیان در نقش گلدون خان و امیر سهیلی نیز در نقش بلبل خان از دستیار‌های خانم چمنی هستند و در کنارش امیر نوری مغازه بقالی دارد و فرهاد بشارتی در نقش گیل خان پدر بزرگ عمو پورنگ بازی می‌کند.

محمد علیپور نویسنده برنامه تلویزیونی «محله گل و بلبل» در خصوص ویژه نامه این برنامه در عید نوروز گفت: با توجه به تعداد ضبط شده در هفته اخیر احساس خوبی از کار گرفته‌ایم و امیدوارم تا پایان ۹۰ قسمت ادامه داشته باشد. «محله گل و بلبل» با پخش نوروزی خود یک ویژه برنامه عیدانه را در ۱۵ قسمت به صورت ویژه‌تر نوشته و به روی آنتن می‌رود.

عمو پورنگ با میلاد رسول اکرم (ص) به تلویزیون می‌آید/ تدارک ویژه برای نوروز ۹۶

نویسنده این برنامه تلویزیونی در خصوص همکاری و همفکری برای رسیدن به موضوعات تاکید کرد: با توجه به همکاری حامی مالی خود شرکت درسا، با هم به نقاط مشترک بسیاری رسیدیم که در هر فصل ایده‌ها به من داده می‌شود و من آنها را در قالب نمایش و از نگاه کودک و خانواده به آن موضوع می‌پردازم.

علیپور با بیان اینکه شعار به شرطی که به شعور تبدیل شود، بد نیست گفت: اگر درباره آموزش فضای مجازی بین خانواده‌ها باشد اتفاقی خوب است. بچه‌ها در این برنامه قصه می‌بینند و ما در ۴۵ دقیقه خود قرار نیست شعار بدهیم، سعی ما بر این است که از منبر نصیحت پایین بیاییم و با گفتن شعار در دل نمایش ها آن اثر گذاری که مدنظرمان است را بیان کنیم.

آقاجان‌زاده در ادامه این نشست درخصوص گسترش شبکه کودک و حضور برنامه عمو پورنگ در شبکه دو سیما توضیح داد:‌باتوجه به تلاشهای گسترش همکاران در شبکه کودک،‌ ما امروزه با تنوع بسیاری در حوزه کودک روبرو هستیم که به عقیده من باز برای فعالیت در این حوزه کم است،‌ ما می‌بینم تا اندازه‌ای که کودکان ما مجذوب تلویزیون شده‌اند بزرگسالان را درگیر خود نکرده است. شبکه دو از جمله شبکه‌های سراسری کشور محسوب شده و از همان ابتدا فضای کودک خود را حفظ کرده است و به نوعی عمو پورنگ برند شبکه دو محسوب می‌شود.

علیپور در پایان صحبتهای خود خاطر نشان کرد: در سری جدید «محله گل و بلبل» سوای از لوکیشن‌های داخلی و استودیو بخش‌های خارجی را هم برای تنوع بیشتر تصویر در دستور کار داریم. همچنین باید بگویم که برخلاف همه تصور ها این برنامه تلویزیونی به شدت متن محور است و برای تمام بداهه‌ها از قبل دورخوانی‌های انجام شده و بدون تصمیم من بداهه‌ای در کار نیست.

فرضیایی با بیان خاطره‌ای از بازخورد خوب مخاطبان خود،‌ درخصوص دغدغه مندی گروه برنامه ساز عمو پورنگ گفت: از همان ابتدای کار تمام دغدغه من و اعضای گروه خود کودکان و فرهنگسازی صحیح برای بچه ها است،‌ در واقع هرکسی که برای کودکان کار می‌کند به حتم دغدغه کودکان را دارد.

عمو پورنگ با میلاد رسول اکرم (ص) به تلویزیون می‌آید/ تدارک ویژه برای نوروز ۹۶

وی در پایان این نشست خبری عنوان کرد: درواقع همان روز اولی که در کنار مابقی بازیگران «محله گل و بلبل» قرار گرفتم،‌ کمی ترس برای از دست دادن محبوبیتم داشتم اما ما ریسک پذیر هستیم و با پرداخت و نگارش خود قصه ها فضایی نمایشی را به روی آنتن ببریم. من فقط در «محله گل و بلبل» همان پورنگ هستم و به عنوان مجری و بازیگر در این برنامه حضور دارم و دیگر دوستانم در کنار من و بقیه اعضای گروه با خلاقیت و بازی خوبشان به بهتر دیده شدن «محله گل و بلبل» کمک می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *