فراخوان جشنواره تئاتر کودک با رویکردی جدید منتشر می شود

۳۰نماجوان-شعار جشنواره بیست و چهارم  تئاتر کودک و نوجوان «کودکی، همسفر قصه ها»

دبیر بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان گفت: فراخوان این دوره از جشنواره تغییری بنیادین در شکل و ساختار کلی جشنواره ندارد اما سعی شده با رویکرد دیگری به بخش های مختلف و برگرفته از شعار «کودکی، همسفر قصه ها» منتشر شود.

به گزارش ۳۰نماجوان به نقل از روابط عمومی بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، مریم کاظمی ادامه داد: در این جشنواره ضمن بهره گیری از دوره های گذشته و تاکید بر شعارها و اهداف قبلی شعار جدیدی برای جشنواره امسال انتخاب کرده ایم که برگرفته از شرایط فعلی تئاترکودک و تشخیص بعضی کمبودها است.

وی با بیان این که انتخاب شعار امسال «کودکی، همسفر قصه ها» با هدف اهمیت به قصه و قصه گویی و نوع روایت در مسیر نزدیک شدن به مخاطبان است، ویژگی فراخوان امسال را سادگی ، حفظ انسجام گروه ها و نزدیک شدن به آرمان هنری دانست.

دبیر بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان اظهار داشت: کار من و هردبیری باید ادامه کار قبلی باشد نه رد آن زیرا همه مشکلات ما از سلیقه های فردی جدا از هم ناشی می شود.

کاظمی یادآورشد: بدون داشتن چشم انداز چندساله هیچکس نمی تواند قدمی روبه جلو بردارد و چشم انداز پویا روی کوشش سال های قبل استوار است.
وی تاکید کرد: هدف اصلی جشنواره اجرای نمایش و جذب مخاطبان و علاقمندان بیشتر برای نمایش ها و ایجاد تفکر سالم در خانواده هاست تا روزی برسد که هر خانواده رفتن برای دیدن نمایش را مثل مدرسه رفتن بدیهی بداند.

وی خاطرنشان کرد: در زمان حاضر سالن جدیدی تاسیس نشده و ستاد جشنواره در کنار این مساله باید از همکاری سایر ارگان ها در همدان بهره مند باشد تا بتواند مسئولیت های خود را سامان دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *