پروانه ها در اصفهان به پرواز درآمدند + عکس

۳۰نماجوان-دیدار کودکان با صداپیشگان شخصیت های کارتونی /اجرای خاله شادونه و حضور فرزندان شهدای مدافع حرم

مراسم افتتاحیه سی امین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان اصفهان در باغ نور آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ۳۰نماجوان، قرائت قرآن کریم و تواشیح ازسوی گروهی از نوجوانان حاضر در مراسم بخش آغازین این مراسم است.

مراسم افتتاحیه سی امین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان اصفهان باحضور جمعی از هنرمندان و سینماگران اصفهان و هنرمندان مدعو سینمای ایران و جهان در باغ نور اصفهان درحال برگزاری است.

کودکان، نوجوانان و جمعی از دانش آموزان اصفهانی پرچم به دست با لباس هایی رنگین در این مراسم حضور دارند.

علیرضا رضاداد دبیر سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان به همراه مدیران و دست اندرکاران جشنواره در این مراسم حضور دارند.

اجرای آتش بازی توسط گروهی از هنرمندان بخش بعدی این مراسم است. پس از آن هم «خاله شادونه» مجری محبوب برنامه های تلویزیونی کودک و نوجوان وارد صحنه شده و در حال اجرای برنامه است.

کودکان به شوق حضور خاله شادونه بادبادک های رنگینشان را در هوا رها کردند. کودکان با شور و شوقی فراوان به استقبال از جشنواره رفتند.

کودکان و نوجوانان با بادکنک های رنگی در دست و پروانه های زرین بر لباس ها و کلاه هایشان که نماد جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان است، شور و شوق خود را نسبت به برگزاری جشنواره متعلق به خودشان ابراز کردند، و این در حالیست که گروه ارکستری از نوازندگان کودک و نوجوان جهت اجرای برنامه آماده می شوند. ویولن، فلوت، ارف و تار سازهایی است که توسط این گروه نواخته می شود.

حضور خبرنگاران نوجوان در میان تماشاگران از نکات جالب توجه این مراسم است. این خبرنگاران که آموزش های لازم را برای تهیه اخبار جشنواره دیده اند، درحال تهیه گزارش بصورت یادداشت برداری و مصاحبه با مسئولین و تماشاگران هستند.

دو ملودی خاطره برانگیز «عروسک من» و «پایو سلیمانی» توسط کودکان و نوجوانان نوازنده درحال اجراست. احساس نوستالژیک این دو ملودی بزرگ سالان را هم سر شوق آورده و آنها را به دوران کودکی شان بازگردانده است.

حالا کودکان مدافع حرم ازسوی خاله شادونه و سپس جمعیت حاضر مورد تشویق قرار می گیرند.

امیدواریم شاهد ماندگاری جشنواره در اصفهان باشیم

علیرضا رضاداد دقایقی پیش در مراسم افتتاحیه سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان که در باغ نور اصفهان در حال برگزاری است با بیان این مطلب گفت: از اینکه امشب در میان جمع پرشور شما کودکان و نوجوانان حضور دارم بسیار خرسندم.

وی ادامه داد: جشنواره فرصت مغتنمی برای تماشای فیلم در کنار یکدیگر است و امیدوارم این جشنواره چنین فرصتی را در اختیار همه ما قرار بدهد.

رضا داد با اشاره به اینکه فیلم های جشنواره از فردا در سینماهای اصفهان اکران می شوند عنوان داشت: از فردا تا پایان جشنواره وعده ما در سینما سپاهان و پردیس سینمایی چهار باغ خواهد بود.

وی افزود: این هفته موقعیتی است که خانواده و بچه ها می تواند ۳۵ فیلم را به تماشا بشینند و نظرات خود را به فیلم سازان منتقل کنند.

دبیر جشنواره خاطرنشان کرد: ما خوشحالیم که دوباره توانستیم این جشنواره را در اصفهان برگزار کنیم و همه تلاش می کنیم این جشنواره همه سالها در اصفهان اجرا شود و ما بتوانیم سینمایی آبرومند را به تماشا بنشینیم.

دیدار کودکان با صداپیشگان شخصیت های کارتونی

خش بعدی برنامه تجلیل از «مهنوش افشاری» پیشکسوت گویندگی رادیو و تلویزیون و صداپیشه شخصیت کارتونی «پس شجاع» است. صداپیشه «جیمبو» در جشن بزرگ پروانه ها گفت: کودکان و نوجوانان را بسیار دوست دارم و خوشحالم که سال هاست برایشان خدمت می کنم.

صداپیشه بعدی که خاطرات بسیاری را در ذهن تماشاگران زنده کرده، «شوکت حجت» است که صدایش را با گویندگی به جای شخصیت های کارتونی در مجموعه های فوتبالیست ها و سفرهای می تی کمان به خاطر داریم. بعد از آن هم نوبت به «وحید شیخ زاده» رسیده تا شنیدن صدایش موجی از شور و شادی را در میان تماشاگران برانگیزد.

شوکت حجت در جمع کودکان و نوجوانان و خانواده های شهر اصفهان:
شرکت در جشن بزرگ پروانه ها مایه افتخار من است.

باعث افتخار است که در جشن شادی شما کودکان و نوجوانان حضور دارم و باید بگویم پیشکسوتان عزیزی در جمع ما حضور دارند که سال هاست برای کودکان و نوجوانان دوبله می کنند.

رضا آفتابی، نرگس فولادوند، مریم رادپور، مهسا عرفانی، شیلا آژیر، بهروز علیمحمدی، افشین زی نوری، سعید شیخ زاده، مهوش افشاری، شوکت حجت گویندگان و صداپیشگانی که مهمان جشن بزرگ پروانه ها هستند.

سعید شیخ زاده صداپیشه «چاق و لاغر»،«سفر جادویی»، «شکارچیان اژدها» با حضور روی سن در جشن بزرگ پروانه ها خطاب به بچه ها گفت: خوشحالم که من را به این جشن دعوت کرده اید. دوست دارم همیشه خاطرات کودکی ام را زنده کنم. سال هاست در جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان شرکت می کنم و باز هم در این جشن و جشنواره شرکت خواهم کرد.

همچنین قرار است این هنرمندان از فردا به دوبله همزمان آثار سینمایی خارجی در جشنواره بپردازند.

اجرای موسیقی ازسوی گروهی از نوجوانان بخش بعدی برنامه است. تار، سه تار، کمانچه، تنبک، دف، گیتار و کیبورد سازهایی است که توسط این گروه به سرپرستی کوفگر نواخته می شوند.

دعوت شهردار اصفهان از کودکان و نوجوانان اصفهان برای شرکت در جشنواره

مهدی جمالی نژاد در دقایقی کوتاه ضمن حضور بر روی صحنه مراسم افتتاحیه سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان از همه بچه های اصفهان برای شرکت در جشنواره دعوت کرد.

او در این باره گفت: بازگشت جشواره را به اصفهان و به شهر و موطن اصلی خودش تبریک می گویم و امیدوارم سالها شاهد برگزاری این جشنواره در اصفهان باشیم.
وی تمامی بچه های اصفهان را فرزندان خود دانست و گفت: از همه ی کودکان و نوجوانان عزیز دعوت می کنم که از جشنواره امسال که جشنواره ای متفاوت خواهد بود استقبال نمایند. حتما از فیلم های جشنواره امسال که متفاوت است
وی کودکان را آینده سازان فردای ایران دانست و اظهار داشت: تمامی برنامه ریزی های جشنواره توسط نوجوانان انجام شده و اجرا خواهد شد.


در پایان عکس یادگاری شهردار اصفهان و دبیر سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان با داوران کودک و نوجوان و فرزندان شهدای مدافع حرم و خبرنگاران نوجوان انداخته شد

در پایان با پرواز بادکنک ها در آسمان اصفهان و افتتاح جشنواره کودک و نوجوان توسط کودکان و نور افشانی پروانه در اصفهان به پرواز در امدند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *