مانی رحمانی: امنیت امروز سینما را مدیون خون شهیدان هستیم

۳۰نماجوان-من به شهیدان وطنم علاقه خاصی دارم

بازیگر نوجوان سینمای ایران با اشاره به علاقه خاص خود به شهید حسین فهمیده گفت: اگر رشادت‌های شهدا نبود، هم‌اکنون و با خیال راحت مشغول به تماشای فیلم نبودیم و امنیت خود را مدیون شهدا هستیم، باید در همچنین جشنواره‌هایی یاد شهدا را زنده کرد.

مانی رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ما درباره جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان به میزبانی اصفهان اظهار داشت: جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان تا به این جای بسیار خوب برگزار شده اما اگر بلیت‌فروشی نظم بهتری پیدا کند کیفیت جشنواره نیز افزایش پیدا می‌کند.

وی تصریح کرد: فیلم‌های خوبی در این دوره از جشنواره اکران شده و در حال پیشرفت سینمای ایران به‌ویژه در بخش کودکان و نوجوانان هستیم. با اینکه استقبال مردم اصفهان نیز از این جشنواره فوق‌العاده بوده است.

بازیگر فیلم خیال نقش درباره سینمای ایران در حوزه کودک و نوجوان و چالش‌های موجود در این بخش، بیان کرد: به نظر من مسئولان و کارگردان‌ها بایستی توجه به مراتب بیشتری به حوزه کودکان و نوجوانان داشته‌باشند. اگر سینمای خود را از پایه بسازیم، آن‌گاه نتیجه بسیار مطلوبی دارد.

وی ادامه داد: به عنوان مثال اگر فردی از کودکی خود را به سینما معرفی کند، شرایط بهتری نسبت به فردی که از میانسالی وارد حوزه هنر شده است را داراست. توجه بیشتر به سینمای کودک و نوجوان سبب پیشرفت سینمای ایران خواهد شد.

رحمانی درباره بر تن داشتن پیراهن منقش به شهید حسین فهمیده برای حضور در این جشنواره، اظهار داشت: شهید حسین فهمیده، در زمان شهادتش هم سن ما نوجوانان بود و من نیز به شهیدان وطنم علاقه خاصی دارم. با شنیدن داستان‌ رشادت‌های آن‌ها، احساساتی می‌شوم و خاطرات آن بزرگان برای من غرورآفرین است.

بازیگر اول فیلم خیال نقش ادامه داد: اگر رشادت‌های شهدا نبود، هم‌اکنون و با خیال راحت مشغول به تماشای فیلم نبودیم و امنیت خود را مدیون شهدا هستیم، باید در همچنین جشنواره‌هایی یاد شهدا را زنده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *