مجری‌ صداوسیما نباید هر کاری را به هرقیمتی انجام دهد

۳۰نماجوان-واکنش تهیه کننده برنامه عمو پورنگ به حادثه خرم دره
تهیه‌کننده برنامه «عموپورنگ» با ابراز تاسف از حادثه‌ی رخ داده در مراسمی با اجرای «خاله شادونه» در خرم‌دره، گفت: پیش از اینکه این هنرمند مقصر باشد، مقصر اصلی وزارت ارشاد است؛ این که بر چه اساسی چنین مجوزی صادر شده تا منجر به اتفاق ناگوار اینچنینی شود.

مسلم آقاجان زاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما، در این زمینه اظهار کرد: نه با خاله شادونه، بلکه با تمام هنرمندان معروفی که به واسطه‌ی بلیت‌فروشی یک جنگ (مراسم)، به ویژه در شهرستان‌ها برگزار می‌کنند، به شدت مخالفم. مقصر اصلی را وزارت ارشاد می‌دانم به این دلیل که بلیط فروشی در یک صورت معنی دارد، و آن اینکه آن اثر یک اثر هنری مثل اجرای موسیقی و تئاتر و نمایش فیلم باشد نه برنام‌ ای که در آن هیچ اثر هنری دیده نمی‌شود.

وی ادامه داد: یک مجری یا هنرمند باید خصوصیاتی داشته باشد که هر کاری را به هر قیمتی انجام ندهد، به این دلیل که نامی از صداوسیما دارد؛ به عنوان مثال باید هماهنگ با صدا و سیما باشد و اگر جایی هم می‌رود که صدا و سیما خبر ندارد اتفاقی صورت نگیرد که نام و عملکرد صدا و سیما زیر سوال برود.

آقاجان زاده با بیان اینکه این اتفاق از اساس اشکال دارد، خاطرنشان کرد: حتما باید اتفاقی صورت می‌گرفت تا عده‌ای به فکر می‌افتادند؛ البته مسؤولان بارها و بارها سفارش کرده‌اند که این حرکت‌ها و خطاها صورت نگیرد و حواسمان بیشتر جمع باشد، با وجود این اتفاق که به تازگی افتاده است، دوباره برخی شهرستان‌ها همین امروز هنرمندان دیگری را به دام این برنامه‌ها انداخته‌اند، تقصیر کار اصلی وزارت ارشاد است که باید جلوی اینگونه قضایا و برنامه‌ها را بگیرد، آیا محتوای این برنامه‌ها چک شده است که قرار است چه برنامه‌ای اجرا شود، چه طور یک برنامه تئاتر، موسیقی و فیلم سینمایی را چندین بار بازبینی می‌کنند؟ وزارت ارشاد کجای این برنامه‌های جنگ را چک می‌کند وقتی محتوایی ندارد و مجوز هم به آن‌ها می‌دهد به ویژه اینکه یک ارزش هنری نیست و ارزش بلیط فروختن ندارد.

وی با اشاره به اینکه هنرمندان نباید تن به این کارها بدهند، خاطرنشان کرد: امیدوارم این حادثه درس عبرتی باشد برای تمام ادارات ارشاد شهرستان‌ها که دیگر اجازه‌ی چنین مجوزهایی را صادر نکنند؛ مردم هنرمندان را دوست دارند اما در شأن آن‌ها نیست که از صداقت و پاکی آن‌ها سوء استفاده شود. هنرمندان نباید خودشان را ارزان بفروشند خیلی بد است که یک بچه برای دیدن هنرمندی بلیط بخرد، این واقعا حرکت زشتی است.

وی با بیان این پرسش که بر چه اساسی وزارت ارشاد مجوز چنین برنامه‌ای را می‌دهد بدون آنکه هیچ اصولی را در نظر بگیرد؟ گفت: چگونه یک شرکت خصوصی برنامه‌ای را به راه می‌اندازد و به دنبال آن این حوادث ناگوار رخ می‌دهد مگر ارشاد آن شهر چه کاره است؟ متاسفانه برای منافع شخصی خودشان این مجوزها را دادند و به خاطر آن‌ها خانواده‌هایی داغدار شده‌اند. به جای هنرمند باید وزارت ارشاد را زیر سوال برد.

مسلم آقاجان‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: کجای دنیا این گونه است که در سالنی که هیچ اصول ایمنی ندارد، بدون دکور، بدون موسیقی و بدون نور برنامه اجرا کنی؟ کجای دنیا برای دیدن هنرمندی که حتی جای نشستن و صندلی نداری هزینه بلیط می‌پردازی؟ آیا این در شأن مردم است؟

منبع : ایسنا 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *