اسپانسر؛ کلید حل مشکلات مالی تلویزیون؟

۳۰نماجوان-کارشناسان کودک با پخش آگهی هم مخالفند چه برسد به اسپانسرshadone

تهیه‌کننده برنامه «خاله شادونه» که با حضور اسپانسر در برنامه‌های کودک تلویزیون مخالف است، گفت: حتی کارشناسان حوزه‌های کودک، با پخش آگهی‌های بازرگانی میان برنامه‌ها مخالف بودند، چه برسد به آنکه اینگونه برنامه‌ها بخواهند با اسپانسر پیش بروند.

علی اکبر ذاکری درباره‌ی حضور اسپانسرها در برنامه‌های کودک تلویزیون، اینگونه اظهار کرد: قطعا هیچ‌ یک از تهیه‌کنندگان تمایل به استفاده از اسپانسر ندارند؛ چرا که اصولا مشارکت، با اهداف آموزشی و تربیتی در برنامه‌های کودک و خردسال منافات دارد.

وی تاکید کرد:‌ زمانی که در برنامه‌های تلویزیون به ویژه کودک مشارکت باشد، مسلما استقلال برنامه از دست می‌رود؛ چرا که متاسفانه برخی از اسپانسرها حضور بی‌ربطی در برنامه‌ها دارند به ویژه در کارهای کودک که مسلم است تهیه‌کنندگان دلشان نمی‌خواهد برنامه‌هایشان با اسپانسر صدمه ببیند و ترجیح می‌دهند بدون اسپانسر پخش شود.

تهیه‌کننده‌ی برنامه «شادونه در سرزمین دونه‌ها» در ادامه احتمال داد، سری جدید برنامه‌اش از ابتدای تابستان پخش شود.

علی‌ اکبر ذاکری  گفت: در حال تدارک سری جدید «خاله‌ شادونه» هستیم اما این برنامه‌ قرار نیست از نیمه‌ی اردیبهشت پخش شود و به خاطر وضعیت مالی در حال حاضر تلویزیون به احتمال قوی از اول تابستان به شبکه دو بیاید.

پیش از این مدیر گروه خردسال و کودک شبکه دو از پخش خاله‌شادونه در نیمه اردیبهشت ماه خبر داده بود.

منبع:ایسنا

2 دیدگاه در “اسپانسر؛ کلید حل مشکلات مالی تلویزیون؟”

  1. درسته نباید زیاد تبلیغ بشه ولی اگرصدا و سیما بودجه بیشتری به برنامه های پر مخاطب مثل عموپورنگ بده اون ها هم مجبور نمیشن تبلیغ کنن ?:-)

    (۰)
  2. حرفی که آقای ذاکری در باره ی اسپانسر برنامه ها ی کودک زدند کاملا متین است :yes: بنابر این بهتر نیست سیما از پخش برنامه هایی که مخاطب زیادی ندارد صرف نظر کند و در عوض بودجه بیش تری را به برنامه های پر مخاطب «مثل برنامه های عمو پورنگ» اختصاص دهد :shame:

    (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *