فیلم هفته: «سلام بر فرشتگان»

۳۰نماجوان-فیلم پیشنهادی این هفته :«سلام بر فرشتگان» film hafte_salam bar fereshtegan

همان طور که از قبل وعده داده بودیم از این به بعد با بخش جدید «فیلم هفته» ، هر هفته همراه شما خواهیم بود.

“سلام بر فرشتگان” فیلم پیشنهادی این هفته سینما جوان به مخاطبینش هست که یکی از فیلم های پرفروش و موفق اخیر سینمای کودک است.
این فیلم که به کارگردانی آقای فرزاد اژدری ساخته شده،با داستانی جالب و جلوه های ویژه،نگاه مخاطب کودک و نوجوان خود را به مسئله ی مرگ و زندگی جلب میکند.

این فیلم با آهنگ های شاد و صحنه های خنده دار و بازی ماهرانه ی بازیگر خردسالش،کیمیا حسینی،مورد استقبال مخاطبینش قرار گرفته است.

در این فیلم،سعی شده است که رویای کودکان درباره ی محل کار و زندگی خداوند به تصویر درآید و به سوالاتی که در این مورد و مسئله ی مرگ و زندگی در ذهن کودکان ایجاد میشود،به همان شیوه ی کودکانه پاسخ داده شود.

در فیلم «سلام بر فرشتگان» سوالات و پاسخ‌هایی دربارۀ مرگ مطرح می شود. مثلا اینکه «چرا فرشتۀ مرگ وجود دارد؟»«اگر مرگ نباشد چه می‌شود؟»« چرا انسان‌ها باید بمیرند؟» این سوالاتی است که ذهن کودک را درگیر کرده است و در پاسخ به این سوالات قهرمان کودک فیلم به پاسخ‌هایی از این قبیل که«انسان‌ها پس از مرگ به کجا می‌روند»«چیستی مرگ» و «فایدۀ مرگ» می‌رسد. منبع این پاسخ‌ها متن دین و آیات و روایات است. این پاسخ‌گویی در روایت فیلم به سه صورت انجام گرفته است. در بعضی قسمت‌ها از طریق شعر، در بعضی قسمت‌ها از طریق دیالوگ‌های بازیگران و در قسمت‌هایی از طریق به تصویر کشیدن نتیجۀ عملی عدم وجود مرگ.

خلاصه ی داستان از این قرار است که:

“مادر بزرگ دختر کوچولویی به اسم شادی،حالش بد میشود و او را به بیمارستان میبرند.شادی در بیمارستان فرشته ی مرگ و زندگی،”بای بای خان” و “جان جان” را میبیند.این دو فرشته منتظر دستور از بالا هستند،تا بدانند کدوم یک مادر بزرگ شادی را با خود میبرند.شادی که حرفهای آنها را میشنود،از مرگ مادر بزرگش و پیروزی “بای بای خان” میترسد.با اشک شروع به دعا میکند و از خدا میخواهد که “بای بای خان” دیگر هیچ کس را با خود نبرد.پیکی با موتور از آسمان به پایین می افتد و به “بای بای خان” نامه ای از مقام بالا میدهد که تا اطلاع ثانوی “بای بای خان” به مرخصی برود.

شادی با این دعا در ادامه ی داستان و مشکلاتی که پس از رفتن “بای بای خان” پیش می آید،به اهمیت وجود او پی میبرد. تا جایی که حاضر میشود برای پیدا کردن او با “جان جان” و برادر کوچکترش “شهاب” به عالم نور سفر کند.

آنها “بای بای خان” را در خانه اش مشغول دیدن کارتون پیدا میکنند.شادی از او عذر خواهی میکند و از اینکه دنیا به خاطر دعای او به مشکل بر خورده، ناراحت است. حتی حاضر میشود مادر بزرگش را به دست “بای بای خان” بسپارد تا او سر کارش برگردد.اما “بای بای خان” قبول نمیکند و میگوید دستور باید از بالا بیاید و شادی باید از بالا درخواست کند.شادی نیز چشمانش را میبندد و دوباره دست به دعا میشود و آرزو میکند همه چیز دوباره مثل اولش شود.وقتی چشمانش را باز میکند خودش را در بیمارستان میبیند.به اتاق مادربزرگش میرود و در کنار “جان جان” و “بای بای خان” از مادر بزرگش خداحافظی میکند و منتظر می شود تا “بای بای خان” مادربزرگش را ببرد …….”

علیرضا خمسه، ماه‌چهره خلیلی، شمسی فضل‌الهی، مهیار مجیب، اصغر نقی‌زاده، سیدبهرام سروری‌نژاد، مریم توکلی، طوفان مهردادیان، فرزین اژدری و کیمیا حسینی به همراه ایلیا مجیدی (بازیگران خردسال) در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

دانلود ویدئو فیلم هفته: سلام بر فرشتگان

منبع:۳۰نماجوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *