فیلم هفته: «آدم آهنی»

۳۰نماجوان-فیلم هفته: «آدم آهنی»film hafte_adam ahani

فیلم پیشنهادی این هفته “آدم آهنی” می باشد.این فیلم به کارگردانی رحیم بهبودی فر و تهیه کنندگی مقصود جباری ساخته شده است.

در فیلم “آدم آهنی” سعی شده یکی از مشکلات بزرگ کودکان امروزی که مشغول شدن به بازی ها ی رایانه ای است، به تصویر درآید. این فیلم با داستانی جذاب کودکان را به عاقبت زیاده روی در بازی های رایانه ای هشدار میدهد. اما روی صحبت آن با والدین است.

“در این فیلم خانواده ای به تصویر کشیده میشوند که فرزندشان “سینا” به خاطر کمبود توجه و محبت پدر و مادرش به دلیل مشغله ی زیاد آنها،به بازی های رایانه ای رو آورده.او به خاطر بازی بیش از حد سلامت روحی خود را از دست داده بود و به همه چیز بی تفاوت شده بود.

سینا از بین بازی های جنگی اش قهرمانی برای خود انتخاب میکند که در تصور او و نگاه مخاطب به دنیای واقعی کشیده میشود. سینا با این موجود خیالی و جنگی زندگی میکند و هر کسی را که دوست نداشته باشد به صورت خیالی به قهرمان خیالی اش دستور نابودی او را میدهد.قهرمان سینا هم با تفنگ خیالی اش آن انسان را جلوی سینا و مخاطب نابود میکند.

اما این قهرمان زندگی سینا،شخصیت خطرناکی است و کم کم از کنترل سینا خارج میشود. تا جاییکه با تفنگ خیالی اش دایی سینا را میزند و سینا از این بابت شوکه میشود و به زمین می افتد. طی این مدت دایی سینا که مدیر مدرسه او نیز بود،سعی داشت پدر و مادر سینا را متقاعد کند که به وضعیت روحی و روانی پسرشان توجه کنند. پدر و مادر سینا تا آن موقع به سلامت روحی و روانی او اصرار میورزیدند.اما با دیدن این صحنه او را به بیمارستان منتقل میکنند.

سینا هنگامی که پدر و مادر خود را در کنار تخت خود میبیند احساس آرامش میکند و قهرمان خیالی اش که دیگر از آن فرار میکرد،ناپدید میشود. روانشناس به آنها پیشنهاد میکند که خانوادگی برای چند روز به جایی دور از هر نوع تکنولوژی بروند تا سینا دوباره آرامش کودکانه ی خود را پیدا کند.”

فیلم سینمایی «آدم آهنی» در جشنواره ۲۶ فیلم های کودکان و نوجوانان به عنوان اثر برگزیده تماشاگران انتخاب شد.

 “آدم آهنی” مضمونی کودکانه و تخیلی دارد و بر همین اساس از جلوه‌های ویژه چشمگیر و متنوعی در آن استفاده شده است.

این فیلم ضمن دریافت پروانه ی زرین بهترین فیلم در بخش مخاطب مردمی جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان، به عنوان بهترین فیلمنامه در بخش جلوه گاه امید، از شورای سلامت وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی نیز انتخاب شد.

علیرضا مظفری و حامد کیازال بازیگران کودک این فیلم هستند.

سایر بازیگران:
علی صادقی، هومن برق نورد، لادن طباطبایی، شهرام قائدی، محمدعلی کیانی، امیر غفارمنش، مرتضی کاظمی، جواد انصافی، مرجان قمری، سیدمهدی هاشمی، شهین تسلیمی، احمدرضا اسعدی و احمد علامه دهر.

عوامل تولید “آدم آهنی” عبارتند از تهیه‌کنندگان: علی واله، محمدعلی کیانی، مجریان طرح: مجتبی پیری، بابک رزمجو، مشاور پروژه: مقصود جباری، مدیر تولید: حمید احمدی، مدیر هنری، طراح صحنه، لباس و گریم: نوید فرح‌‌مرزی، مدیر تصویربرداری: عباس رحیمی، صدابرداری: بهروز عابدینی، آهنگساز: بهرنگ قدرتی، شاعر: عبدالجبار کاکایی، مسؤول جلوه های ویژه رایانه‌ای: رضا میثاقی، مسؤول بازی رایانه‌ای: امیررضا بانی شرکا، جلوه‌های ویژه میدانی:رضا ترکمان، برنامه‌ریز و دستیار یک کارگردان: یوسف طاهریان، منشی صحنه: افسانه شیخی، تصویربردار پشت صحنه: نوید جهانشیر و عکاس: میلاد مسگرها.

دانلود ویدئو هفته :آدم آهنی

منبع:۳۰نماجوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *