برنامه نخستین روز جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان اعلام شد

۳۰نماجوان-همدان و اسپانیا آغازگر بخش صحنه ای جشنواره تئاتر کودک و نوجوانposter_20th

اولین روز از بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با اجرای پنج نمایش صحنه ای در بخش های ویژه، بین الملل، نوجوان و کودک برگزار می شود.

به گزارش ۳۰نماجوان،اجراهای بیستمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان که از روز پنجشنبه ۲۵ مهر ماه آغاز می شوند شامل «پادشاه خوابش میاد» کار مهدی کلهر از همدان، «پری و پورنگ» کار فرزاد لباسی از همدان، «فسقلی، توپ قلقلی» کار حمیدرضا رضایی مجد از همدان، «آ مانو» کار جولین سانز و ایزاک فرناندزپاتریو از کشور اسپانیا  و «دنیای اسمارتیزی» کار مسعود روستا از ملایر خواهند بود که به ترتیب در تالارهای مجتمع بوعلی سینا، تالار فجر، دو سالن اصلی و پلاتو مجتمع شهید آوینی و کانون مهدیه روی صحنه می روند. هر نمایش صحنه ای در سه نوبت اجرا می شود.

«آ مانو» داستانی از زبان ظرفی سفالین است، شخصیتی کوچک با میلی بی اندازه برای فرار از ویترین مغازه و ساکنین آن. این نمایش یک داستان عاشقانه است، داستانی درباره شکست های کوچک، چرخ سفالگری، فنجانی که نفس می کشد، دو نفر با اشتیاق وافر، یک کارگاه سفالگری کوچک و چهار دست که نمایش می دهند.

در بخش نمایشنامه خوانی نیز یک نمایشنامه برگزیده جشنواره توسط هنرمندان تئاتر خوانده خواهد شد. سالن اصلی سینما کانون در ساعت ۱۰ شب به این برنامه اختصاص یافته است.

در بخش کارگاه های آموزشی نیز سه کارگاه «اجرای کارگاهی شهرزاد قصه گو»، «کارگردانی تئاتر کودک و نوجوان»  و «معرفی تئاتر کودک و نوجوان ایتالیا» در سینما کانون تشکیل خواهد شد.

اما در بخش خیابانی نمایش «اینجا خانه من» کار رعنا قادری ساعت ۱۱ در محوطه مجتمع بو علی سینا، «کوچولوی بدقول» کار سعید باغبانی ساعت ۱۱ در محوطه تالار فجر، «پشت سرت را نگاه نکن» کار امیرحسین شفیعی ساعت ۱۷ در محوطه تالار فجر و  «همبازی» کار فاطمه جلیلی معز در نوبت های ۱۷ و ۱۹٫۳۰ در محوطه تالارهای شهید آوینی و بوعلی سینا اجرا می شوند.

در بخش خردسال دو نمایش «جک و ساقه لوبیا» کار فریبا دلیری و «شهر عجیب» کار زهرا مریدی دو اجرا در مهد کودک های شهر همدان انجام می دهند.

بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان تا ۳۰ مهرماه ۱۳۹۲ در شهر همدان میزبان گروه های نمایشی از سراسر ایران و کشورهای مختلف دنیاست.

منبع:فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *