درباره ما

آغاز به کار ۳۰نماجوان

روز جهانی کودک بهانه ای برای ورود به جهان کودکان است؛ برای ورود به این جهان باید آگاهی های خود را فراموش کنیم و با ناآگاهی های کودکانمان همراه شویم.باید مثل بچه هافکر کنیم و مثل آنها رفتار کنیم

خواسته های کودکانه اگر چه شاید برای بزرگتر ها پوچ و بی ارزش باشند ولی باید توجه کنیم که این چیز های بی ارزش از نظر ما تمام دنیای کودک است.فقط کافیه چندین سال به عقب برگردیم زمانی که ماهم کودک بودیم و خواسته هایی کودکانه داشتیم

اما متاسفانه…

امروزه خیلی از حقوق کودک و نوجوان نادیده گرفته شده و یکی از مهم ترین بخش ها هم خواسته هایی که بیشتر جنبه فرهنگی دارند هستند.سینما کودک و نوجوان..

عبارتی بی معنا و پوچ که فقط از اون اسمش باقی مانده

این سایت در این راستا فعالیت خود را شروع کرده است .امیدواریم بتوانیم قدمی هر چند کوچک دراین زمینه برداریم والبته بازیگران کودک و نوجوان هم بخش مهمی هستند که می توانند در این زمینه مارا یاری کنند.

پس از چندین ماه کار آزمایشی اینبار با نسخه سایت در روزجهانی کودک دست در دست هم دادیم تا تحولی را در سینمای کودک ونوجوان ایجاد کنیم .سینماجوان پس از مدت ها فکر و اندیشه با تفکری جدید و نگاهی نو به سینمای کودک ونوجوان می پردازد.مدت هاست وجود یک مرجع کامل و جامع در این حوزه احساس میشود اما گویی سینمای کودک ونوجوان در فضای مجازی نیز کم کم به فراموشی سپرده میشود به همین دلیل دست به دست هم دادیم تا با جوانان و نوجوانانی که دغدغه مشترک سینمای کودک ونوجوان را دارند سایتی را تاسیس کنیم.و مانع نابودی این حوزه در فضای مجازی شویم .

این سایت با هدف اطلاع رسانی و حمایت از سینمای کودک و نوجوان و بازیگران کودک ونوجوان فعالیت خواهد کرد. همچنین تنها سایت اختصاصی سینمای کودک ونوجوان می باشد و سعی داریم بی طرفانه به تمامی اتفاقات بپردازیم.

اماچرا جوان؟

کودکان ونوجوانان امروز، سینمای فردای ایران رو میسازند .مثل یه جوون که آینده ی خودش رو میسازه.

لازم به ذکر است مدیر مسئول و سردبیر سایت مهدی فتحی و سید احمد موسوی دبیر سرویس عکس و زینب نعمتی خواه و علیرضا جهانگیری منش به عنوان خبرنگاران و صدرا شمس و غزاله عرفاتی و نازنین فاطمه موسایی به عنوان عکاس این سایت میباشند که همگی از منتقدان سایت نیز به شمار میروند.

در این سایت قصد داریم تا آخرین اخبار مربوط به حوزه ی سینمای کودک ونوجوان،گزارش ها ،اخبار نشست ها ،و جشنواره ها را اطلاع رسانی نماییم .همچنین زنگ سینما برای اولین بار در ۳۰نماجوان قصد آموزش های مختلف سینمایی اعم از تاریخ سینمای کودک آشنایی با بازیگران کودک ونوجوان  همچنین آموزش فیلمنامه نویسی و فیلمسازی را دارد.
در نهایت اینکه تمام تلاش ما این است که جزو نشریات زرد به شمار نرویم .و بتوانیم به سینمای کودک ونوجوان کمکی هرچند اندک برسانیم.

۳۰نماجوان حامی هنرمندان کودک ونوجوان